Yakın Doğu Üniversitesi Adım Adım Yükseliyor
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2016, 14:15
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:23
Yakın Doğu Üniversitesi Melekleri Hatay’a Konuk Olacak

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Üçüncü Sıraya, EuroCup D Grubunda ise Liderliğe Yükseldi...

Güçlü altyapısı ve kadrosu ile bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin iddialı takımlarından olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Ligi’in üçüncü haftasında Tosyalı Toyo Osmaniye Spor karşısında 67 sayı farkla elde ettiği 108-41’lik galibiyet ile birlikte üçüncü sıraya yerleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başentrenörü Zafer KALAYCIOĞLU yoğun tempoda elde ettikleri yükselişi değerlendirerek takımın hedeflerini anlattı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Başantrenör Kalaycıoğlu, tüm kupalarda zirveye aday olduklarını belirterek bunun için özverili çalıştıklarını söyledi. Başantrenör KALAYCIOĞLU, başarının yalnızca oyuncu kadrosuyla olmadığının bilincinde olduklarını ifade ederek “Kurumsal yapı, idareci, menajer, antrenör dahil olmak üzere bir ekip halinde uyum içinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Şakası Yok!...Yakın Doğu Üniversitesi: 70 - Good Angels Kosice: 46

Hedefimiz İlk Üçte Olmak...

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin üçüncü haftasında Tosyalı Toyo Osmaniye karşısında elde ettikleri farklı galibiyet ile ligde üçüncü sıraya yükseldiklerini söyleyen KALAYCIOĞLU, aşağalara inmemeye çalışacaklarını, ilk üç veya dörtte kalmaya çalışacaklarını belirtti. Kalaycıoğlu, bu maç bizim için önemliydi, en ciddi mücadele ettiğimiz maçlardan bir tanesiydi. Rakibimizin yabancı oyuncularında problemleri olduğu için oynatamadılar. Biz de daha fazla Türk oyuncularla oynadık. Sahadan istediğimiz sonuçla ayrıldık” dedi.

Hem Türkiye ligi hem de Avrupa liginde zor maçların oynanacağını belirten KALAYCIOĞLU, “Her iki ligde başarılı olmak istiyoruz, bunun içinde yoğun tempoda sıkı bir şekilde çalışıyoruz. Sezona hazır bir şekilde başladık. Ancak her maçta da almamız gereken dersi alıp üzerimize ekleyerek, kendimizi geliştirerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Courtney VANDERSLOOT’da bu hafta aramıza katılıyor. Onun takıma katılması ile birlikte oyun kurucu pozisyonunda rosatyona sahip olmuş olacağız. Oyuncularımın kazanma hırsı ve gücüne inanıyorum. İnşallah sakatlıklardan uzak bir sezon geçiririz” dedi.

Eurocup Grubunda Lider...

EuroCup Kadınlar D grubunda da mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, biri deplasman biri kendi sahasında olmak üzere çıktığı maçlarda elde etiği galibiyetler ile grubunda liderliğe yükseldi. Yakın Doğu Üniversitesi grupta, Olympiacos ile çıktığı ilk maçtan 55-53 galip ayrılmıştı. Grubun ikinci maçında kendi sahasında ağırladığı Slovak ekip Good Angels Kosice’yi 70-46 mağlup eden Yakın Doğu Üniversitesi grubunda liderliğe oldu.