Yakın Doğu Üniversitesi 9. Computer Supported Education Konferansında Porto’da Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2017, 09:45
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:23

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fahriye ALTINAY, Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyesi, Center of Excellence Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Başkanı Doç. Dr. Zehra ALTINAY, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Behçet ÖZNACAR, Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Nesrin BAHÇELERLİ, Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı başkanı ve Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Gökmen DAĞLI, Porto'da gerçekleştirilen 9. Computer Supported Education Konferansında Yakın Doğu Üniversitesi'ni ve Girne Üniversitesini temsil ettiler.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla lişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Porto’da gerçekleşen konferansta ayrı çalışmalar sunan Yakın Doğu Üniversitesi ve  Öğrt. Üyelerinin çalışmaları Springer, scopusta taranan bildiriler arasında yer almaya hak kazandığı belirtildi.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Doç. Dr. Fahriye ALTINAY, ‘Yüksek Öğretimde Erişim Ve Eşitlik’ konulu sunumunda; kalite ve rekabet ölçümlerinin ortaya çıkmasında erişebilirlik ve eşit öğrenim şartlarının geliştirilmesi konusunda bilgi paylaştı. Yapılan araştırmada, üniversitelerin gelişiminde sınıf içi ve üniversite kampüs yaşamında engelleri ortadan kaldırmanın erişebilirlik  ve eşit eğitim açısından önemli rol oynadığının ortaya çıktığını belirten ALTINAY, özellikle teknolojinin gelişen artılarının engelsiz kampüs oluşturmada önemli bir fırsat olduğu vurguladı.

Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Behçet ÖZNACAR ise, ‘Okullarda Teknoloji Kullanımı Ve Yönetilmesi’ sunumunda; okulların performans gelişimde alt yapı imkanlarının geliştirilmesi ve bu noktada stratejinin planlanması üzerinde vurgu yaptı.

Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı ve Girne Üniversitesi Rektör yardımcısı Doç. Dr. Gökmen DAĞLI'da, ‘Öğrenen Örgütler Ve Eğitim Sistemi’ hakkındaki sunumunda;  okul kültürünün gelişiminde sürekli öğrenme ve yenilenmenin kalite sisteminin oluşuma katkı koyduğunu belirtti.

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr.Nesrin BAHÇELERLİ ise Doç. Dr. Zehra ALTINAY, Doç. Dr. Fahriye ALTINAY, Prof. Ebba OSSİANNİLSSON ve Doç. Dr. Tülen SANER’in de yer aldığı çalışmasında ‘Turizmde uzaktan eğitim uygulamaları ve liderlik’ konusundaki sunumu ile dikkat çekti.

Center of ExcellenceToplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkez Başkanı Doç. Dr. Zehra ALTINAY’ın hazırlamış olduğu ‘Açık Liderlik ve Kurumsal Kültür’ isimli oturum, konferansa katılan 68 ülke arasından başarılı oturum olarak değerlendirildi.Doç. Dr. Zehra ALTINAY, ‘Siber zorbalık ve önleme stratejileri’ hakkında da bir sunum gerçekleştirdi.

Konferansta ayrıca, Yakın Doğu Üniversitesi'ni temsilen konferansa katılan Öğrt.Üyeleri , Çin, UK, USA ve İşveç ile yapılabilecek yayın ve proje işbirliğinin toplantılarını gerçekleştirdi.