Yakın Doğu Üniversitesi 2018-2019 Güz Dönemi Oryantasyon Programı Başarıyla Gerçekleşti…
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2018, 13:22
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:48


Yakın Doğu Üniversitesi’ne yeni katılan öğrenciler için akademik, sosyal ve kültürel yaşamına uyum sağlamalarının kolaylaştırılması amacıyla düzenlenen 2018-2019 Akademik Yılı Güz Dönemi Oryantasyon Günleri tamamlandı.

Yeni gelen öğrencilerin üniversitedeki hayatını zenginleştirmek, kolaylaştırmak ve iyileştirmek ve Kuzey Kıbrıs’taki üniversite yaşamına alışmalarını sağlamak amacıyla organize edilen Oryantasyon Günleri kapsamında, ilk olarak öğrenciler Ercan Havaalanında karşılanıp kayıt işlemleri ile konaklama yerleştirmeleri yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından farklı ve eğlenceli etkinlikler düzenlenen Oryantasyon Günleri programı kapsamında, yeni öğrencilere “Yakın Doğu Hakkında Her Şey” konulu söyleşi ile kahvaltı etkinliği düzenlendi. Söyleşi kapsamında üniversitenin farklı birimlerinden sorumlu kişilerle tanışan olan öğrenciler, kampüs hayatı ile ilgili detaylı bilgiler edinme fırsatı buldular.

Yeni gelen öğrencilerin sosyal bir ortamda tanışıp kaynaşma fırsatı yaratmak amacıyla Kampüs turu ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önü çim alanda Turkcell sponsorluğunda sinema filmi gösteriminin yer aldığı Açık Hava Sinema Gecesi etkinliği yapıldı. Film gösteriminden sonra öğrenciler müzik eşliğinde dans ederek gönüllerince eğlendiler.


Kültür Gezileri Düzenlendi…
Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından gerçekleştirilen Oryantasyon Programı kapsamında yeni gelen öğrencilere ve ailelerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni daha iyi tanıtabilmek için Lefkoşa ve Girne bölgesine kültür turları düzenlendi. Turlarda öğrencilere Lefkoşa’nın tarihi ve turistik yerleri sırası ile Dr. Fazıl Küçük Müzesi, Büyükhan, Selimiye Camii, Arasta/Bedesten, Girne Kalesi, Girne Limanı, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Yavuz Çıkarma Plajı gibi turistik ve tarihi yerleri gezerek bilgilendirildiler.

Hoş Geldin Partisi Büyük Ses Getirdi…
Oryantasyon Günleri programının son gününde ise Öğrenci Dekanlığı tarafından Hoşgeldin Partisi ile I Love NEU etkinlikleri gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen gecede öğrenci kulüplerinin/birliklerinin tanıtımları yapıldı. Öğrencilerin katıldığı partide yiyecek ve içecek stantları kuruldu, müzik grupları, dans performansları ve DJ performansları sergilendi. Hoşgeldin Partisi’nde öğrencilerin yeni tanıştıkları öğrencilerle kaynaşarak güzel bir sinerji oluşturdukları, yeni öğrencilerin üniversite hayatlarının ilk adımında Yakın Doğu Üniversitesi öğrencilerinin ‘adada kıtalı gibi yaşamak’ anlayışı taşıyan bireyler olarak yetişmesine verilen önem bir kez daha vurgulandı. Oryantasyon Günleri kapsamında yapılan sosyal ve kültürel etkinliklerin yeni gelen öğrencilere Yakın Doğu Üniversitesi’nin sıcak aile ortamını tanımaları ve diğer öğrencilerle kaynaşmaları açısından çok önemli olduğunun üzerinde duruldu.