Yakın Doğu Üniversitesi “2. İskele Kültürlerin Kaynaşması” Festivaline Katıldı
Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2017, 15:04
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:09

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı, İskele Belediyesinin düzenlediği, Kültürlerin Kaynaşması Festivaline, Türkmenistan, Libya, Kosova, Pakistan, Zimbabwe, Filistin, Müslüman Öğrenci Birlikleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden öğrenciler ile kurduğu 6 stantla yer alarak destek verdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm kültürleri buluşturmayı hedefleyen etkinlikte, ada genelindeki farklı kültürlere ait yiyecek içecek ve el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı stantlar, öğrencilerin büyük ilgisini çekerken, halkın beğenisini topladı.

İskele Çarşı Merkezi’nde kurulan stantlarda, yöresel kıyafetler ve enstrümanların da tanıtıldığı etkinlik gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte gün boyu buhurdanlıkta zeytin dalları yakıldı, gökyüzüne de kardeşlik ve dostluk adına beyaz güvercinler bırakıldı.

Semazen gösterisi, halk dansları ile Karadeniz Kültür Derneği Horon ekibinin gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte, çarşıya kurulan sahnede çeşitli performansların yanı sıra çalan müzikler eşliğinde Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri eğlenceli bir gün geçirdi.