Yakın Doğu Melekleri’nin Türkiye Kupası Rakibi Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2016, 16:56
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:20

-Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Biyoner.Com Kadınlar Türkiye Kupası’nda Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ Kayseri) İle Karşılaşacak.

-Bilyoner.Com Kadınlar Türkiye Kupası Kura Çekimi Yapıldı, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı AGÜ Kayseri İle Eşleşti.

Biyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası sekizli finallere kalan Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, BGD, Edirne Belediyesi Edirnespor, Fenerbahçe, Galatasaray, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Yakın Doğu Üniversitesi takımları için kupa eşleşmeleri kura çekimi Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşti. Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, AGÜ Kayseri ile eşleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamada, Kadınlar Türkiye Kupası Eleme Grupları’nda grup lideri olarak Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası sekizli finallere katılmaya hak kazanan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşen kura sonucu finallerde AGÜ Kayseri ile karşılaşacağı belirtildi. 2-5 Mart 2016 tarihlerinde oynanacak Kadınlar Türkiye Kupası karşılaşmaları AGÜ Kayseri ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Hakan Atamtürk: “Sekizli Finallerde Olmaktan Çok Mutluyuz, Kupayı Almak İçin Mücadele Edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Hakan Atamtürk, kupayı almak için mücadele edeceklerini ifade etti. “Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak, Kadınlar Türkiye Kupası Eleme Grupları’ndan grup lideri olarak çıktık. Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası sekizli finallerinde olmaktan son derece mutlu ve heyecanlıyız. Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası mücadelesi kura çekimlerinde AGÜ Kayseri ile eşleştik. Rakibimiz güçlü ve zor bir rakip. Kupayı almak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

İlker Gözeneli: “Bilyoner.Com Kadınlar Türkiye Kupası’nda Zor Ve Çekişmeli Maçlar Bizleri Bekliyor”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker Gözeneli ise Bilyoner.com Kabınlar Türkiye Kupası sekizli finalleri ile ilgili yaptığı açıklamada, takım olarak heyecanla maçı beklediklerini belirtti. “Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı olarak Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası sekizli elemlerinde olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız. Finallere kalan tüm takımlar eleme gruplarında son derece iyi mücadele ettiler. Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası sekizli finalleri basketbol seyircilerine son derece keyifli karşılaşmalar izletecek diye düşünüyorum. Takım olarak sekizli elemlerde AGÜ Kayseri ile eşleştik. Rakibimiz son derece zor bir rakip. Bunun bilincindeyiz. Kupanın heyecanıyla en iyi şekilde hazırlanarak galibiyetle dönmek istiyoruz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, AGÜ Kayseri ile 2 Mart 2016 Salı günü saat 15:15’te karşılaşacak. Karşılaşma TRT Spor kanalından canlı yayınlanacak. Yakın Doğu Üniversitesi – AGÜ Kayseri maçının galibi, Hatay Büyükşehir Belediyesi – Fenerbahçe maçının galibi ile yarı final oynayacak.