Yakın Doğu Meleklerinin Kadınlar EuroCup’ta Rövanş Randevusu
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2017, 15:13
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:07


Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı FIBA Kadınlar Eurocup’ta, yarı final ilk maçında 81-87 mağlup ettiği Galatasaray ile rövanş maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, iki takımında finale kalabilmek için mücadele edeceği maç, 24 Mart 2017 Cuma günü, saat 19:00’da, İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Maç, BRT 1 HD ve www.fiba.com web adresinden naklen yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi bu maçta da rakibine sayı üstülüğü sağlaması durumunda finale kalacak ve Bellona AGÜ ile Hatay Büyükşehir Belediyesi maçının kazananıyla kupayı kazanmak için mücadele edecek.

Zafer KALAYCIOĞKU: “Taraftarlara Önemli İş Düşüyor…”

Galatasaray ile çıkacakları rövanş maçını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Zafer Kalaycıoğlu, EuroCup’ta şampiyonluğa giden yarı final son maçının çok önemli olduğunu belirterek taraftar desteğine dikkat çekti. “Taraftara büyük iş düşüyor” diyen Baş Antrenör Kalaycıoğlu, taraftarımızın her zamankinden daha üstünde destek göstermesi gerektiği görüşünü belirtti. KALAYCIOĞLU, “EuroCup’ta kupa şampiyonluğu için son şansın olduğu önemli bir maç. İlk maçta rakibimizi yendik ancak rakibimiz güçlü, onlar da finale kalmak için en iyi oyunlarını oynayacaklar. İlk maçta rakibimiz bulduğu güçlü taraftar desteği ile güzel bir motivasyon yakalayarak tansiyonu yükseltti. O güçlü taraftar desteği altında oyucularımı gösterdikleri mücadele için kutluyorum. Biz de kendi sahamızda Kıbrıstan da taraftar desteğini görmek istiyoruz. Her iki takımada bol şans diliyorum, hayırlısı olsun” dedi.