Yakın Doğu Melekleri’nin İlk Hedefi Yarı Final
Eklenme Tarihi: 01 Mart 2016, 15:51
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 09:24

-Bilyoner.com Türkiye Kupası Elemeleri’nde A grubunun lideri olarak 8’li play-off’lara kalan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda çekilen kurada eşleştiği Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ Kayseri) ile 2 Mart 2016 Çarşamba günü karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Ekim ayında oynanan Türkiye Kupası Elemeleri’nde A grubunun lideri olarak Yakın Doğu Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş, Basketbolu Geliştirenler Derneği, Edirne Belediyesi, Fenerbahçe, Galatasaray ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin katılacağı Kadınlar Türkiye Kupası 8’li play-off’larda oynamaya hak kazandı. Abdi İpekçi Spor Salonu’nda çekilen kuralarda Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ Kayseri) ile eşleşen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, rakibi ile 2 Mart 2016 Çarşamba günü saat 15:15’te Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, oynanacak maç öncesi Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü İlker Gözeneleri’nin ve oyunculardan Hülya Özkan ile Tiffany Hayes’in görüşleri şöyle oldu.

İlker Gözeneli: “İlk hedefimiz yarı finalde olmak”

Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası karşılaşması öncesinde açıklama yapan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı antrenörü İlker Gözeneli, ilk hedeflerinin Abdullah Gül Üniversitesi ile oynayacakları ilk karşılaşmadan galip gelerek yarı finallere yükselmek olduğunu belirtti. “Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası çeyrek finalinde Abdullah Gül Üniversitesi ile karşılaşacağız. Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nda kendimize koyduğumuz ilk hedef çeyrek finalden galip gelerek yarı finale yükselmek. Abdullah Gül Üniversitesi zor ve güçlü bir rakip. Hazırlıklarımızı hedefimiz doğrultusunda tamamladık; galip gelmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Hülya Özkan: “Hedefimiz yarı final ve hedefimize ulaşmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Hülya Özkan, Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nda eşleştikleri Abdullah Gül Üniversitesi’nin zorlu bir rakip olduğuna dikkat çekerek; “ilk karşılaşmamızı Abdullah Gül Üniversitesi ile oynayacağız. Abdullah Gül Üniversitesi ligin en zorlu rakiplerinden biri. Fakat kendimize belirlediğimiz ilk hedef yarı finale yükselmek ve bunun için bu karşılaşmada galip gelmemiz gerekiyor. Karşılaşmaya iyi hazırlandık. Sahada hedefimize ulaşmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

Tiffany Hayes: “Sahada hedefimizi gerçekleştirmek için olacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Tiffany Hayes ise Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nda yarı finalleri hedeflediklerini belirterek; “takım olarak Biyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nda kendimize koyduğumuz ilke hedef yarı finale yükselmek oldu. Bu hedefimiz için de çok çalıştık ve iyi hazırlandık. Abdullah Gül Üniversitesi ligin zorlu rakiplerinden biri; ancak biz de iyi bir takımız. Sahada hedefimize ulaşmak için tüm gücümüzle olacağız” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, AGÜ Kayseri ile 2 Mart 2016 Salı günü saat 15:15’te karşılaşacak. Karşılaşma TRT Spor ve TRT AVAZ kanallarından naklen yayınlanacak. Yakın Doğu Üniversitesi – AGÜ Kayseri maçının galibi, Hatay Büyükşehir Belediyesi – Fenerbahçe maçının galibi ile yarı final oynayacak.