Yakın Doğu Melekleri Şampiyonluğu Kutladı
Eklenme Tarihi: 14 Mart 2017, 15:12
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:22
Yakın Doğu Melekleri Şampiyonluğu Kutladı

Bu yıl İzmir’de düzenlenen PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı sporcuları, teknik kadrosu, idari kadrosu ve yönetimi hep birlikte elde ettikleri başarıyı kutladılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,takım sporcuları ve yöneticileri, hem kupa sevincini hem de Eurocup Çeyrek Final ikinci müsabakasında rakibini yenerek Yarı Finale yükselme başarısını kutlayarak, yoğun geçen son iki haftanın yorgunluğunu attılar.

Işık EYİGÜNGÖR: “Avrupa Kupası ve Türkiye Liginde Şampiyonluk Hedeflerimiz…”

Geceye katılan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık EYİGÜNGÖR, yaptığı açıklamada, çok genç bir kulüp olan Yakın Doğu Üniversitesi olarak PTT Kadınlar Türkiye Kupasını kazanmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Fransa'nın ESBVA-LM takımını eleyerek Eurocup'ta Yarı Finale kalmayı başardıklarını dile getiren Kulüp Başkanı EYİGÜNGÖR, “Dört Türk takımı Avrupa’da bir ilki gerçekleştirerek daha önce hiç bir ülke takımlarının yapamadığını yaptı. Dört Türk takımı Yarı Final'de. Yani Kupa Türkiye'de kalacak. Bu kupayı ve lider durumda bulunduğumuz Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Şampiyonluğunu kazanmak bundan sonraki hedeflerimiz" dedi.

Bahar ÇAĞLAR: “Hem Avrupa Hem de Lig Şampiyonluğu Kupasını Kazanmak İçin Çalışacağız”

Takım kaptanı Bahar ÇAĞLAR'da yaptığı konuşmada, Yakın Doğu Üniversitesi olarak Türkiye Kupasını kazanarak Kıbrıs halkına hediye etmeyi başardıklarından dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Takım Kaptanı ÇAĞLAR, PTT Kadınlar Türkiye Kupasını kazandıktan sonra mücadelemiz iki kulvarda daha sürüyor. Her iki kupayı da kazanmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu eğlenceli gece yoğun maç trafiğimiz içinde güzel bir mola oldu. Geriye kalan iki kupada da hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için aynı ciddiyetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.