Yakın Doğu Melekleri Normal Sezonun Son Maçına Adana ASKİ ile Çıkıyor
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2017, 14:26
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 11:42

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde sona doğru yaklaşırken, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, ligin 26. hafta ve play-offlar öncesi son karşılaşması olan maçta Adana ASKİ ile karşılaşıyor. Türkiye Kupası ile EuroCup Kupasının sahibi olan Yakın Doğu Üniversitesi maçı kazanması durumunda ligi lider tamamlamış olacak ve play-offlarda saha avantajına sahip olacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Adana ASKİ’yi konuk edeceği maç, 19 Nisan 2017 Çarşamba günü, saat 18:00’de, İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Maçı Kazanarak Lig Birinciliği Hedefimizi Gerçekleştirmek İsityoruz”

Adana ASKİ ile çıkacakları son lig maçını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, maçın lig liderliği açısından önemli olduğunu söyledi.

“Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik” diyen Baş Antrenör Kalaycıoğlu, “Adım adım hedeflerimizi gerçekleştirdik. Şimdi de sezon başında koyduğumuz lig liderliği hedefini gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz. İlk hedefimiz bu maçı kazanmak ve hak ettiğimiz normal sezonu lider bitirmek hedefini gerçekleştirmiş olacağız ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin sezon başında koyduğumuz hedef olan ligin en tepesinde olduğunu göstermiş olacağız” şeklinde konuştu.

Son lig maçının oynanması ile işlerinin daha zor olacağını ifade eden Zafer KALAYCIOĞLU, “Lig maçlarının sona ermesi ile play off’lar başlayacak. Çarşamba günü oynanacak maçların ardından rakiplerimizin kimler olacağı belli olacak. İstanbul Üniversitesi veya Mersin BŞB ile eşleşebiliriz. Lig maçlarından daha zor bir mücadele bizleri bekliyor. Bu turu da geçmek ve en büyük hedefimiz olan lig şampiyonluğu için disiplinli ve istikrarlı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.