Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’nde 2021-2022 Eğitim Dönemi Kayıtları Devam Ediyor…
Eklenme Tarihi: 09 Nisan 2021, 09:44
Son Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 12:14


Yakın Doğu Koleji’nin eğitim kalitesiniYeniboğaziçi’ne taşıdığı Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’nde 2021-2022eğitim dönemi için kreş, okul öncesi, ilköğretim ve kolej kayıtları devamediyor. Yeni dönem kayıtları hakkında Okul Öncesi için 0548 838 65 11, ilkokuliçin 0548 829 93 37 ve kolej için 0548 829 93 38 no’lu telefonlardan detaylıbilgi almak mümkün.

Yakın Doğu Okul Öncesinde Eğitim Üç Dille Yapılıyor…
Yabancı dil eğitimine temelden başlayan Yakın Doğu OkulÖncesi’nde, Cambridge University Press ile işbirliği çerçevesinde “çift dilli”eğitim yürütülüyor. Biri Türk, diğeri anadili İngilizce olan (native speaker)iki öğretmenle dersler, eşzamanlı ve çift dilli olarak anlatılıyor.Öğrencilerin farklı kültür ve dillerle erken yaşlarda tanışması amacıylaFransızca da ikinci yabancı dil olarak eğitim müfredatında yer alıyor. YakınDoğu İlkokulu’nda da Cambridge Üniversitesi ile yaptığı müfredat çalışmalarısonucunda Cambridge International Primary programı ile İngilizce dersleriharicinde matematik, fen ve bilgisayar dersleri de İngilizce olarak yapılıyor.

Nitelikli dil eğitimininyanında mindfullnes çalışmaları, bilim atölyeleri ve değerler eğitimi ile deöğrencilerin henüz anaokulu seviyesindeyken, farkındalıkları yüksek, özgündüşünebilen ve öğrenmeye hazır bireylere dönüşmelerinin altyapısı hazırlanıyor

Yurt Dışı Eğitime Açılan Kapı…
Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi kampüsü, İngilizce’yien üst düzeyde öğretmeyi amaçlayan eğitim misyonu ve uluslararası alandatanınan ve kullanılan EDEXCEL sınav merkezi olması ile bölge öğrencileri içinde yurt dışında okumanın önünü açıyor. Tüm dünyada kabul gören IELTS, SATve TOEFL gibi sınavlara da öğrencilerini hazırlayarak yurt dışında eğitim almafırsatının kapılarını açıyor. Yakın Doğu KolejiYeniboğaziçi kampüsü, Türkiye, Kıbrıs ve diğer ülkelerdegeçerliliği olan IGCSE ve A-Level sınavlarını yapan en prestijli sınavmerkezlerinden Uluslararası Cambridge Sınav Merkezi’nin ILS (InternationalLower Secondary) bilgisayar sınav müfredatı ile Pearson-Edexcel sınavmerkezlerinin fen ve matematik müfredatlarını takip ediyor.

Sosyal Becerileri Geliştiren Nitelikli Bir Kampüs...
Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönlerini geliştirecekYakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi Kampüsü’nde, sporsalonları, sanat atölyeleri, müzik-orkestra atölyesi, resim, dans odaları veeğitici park ile öğrenciler nitelikli vakit geçirirken, bireysel veya grupolarak katıldıkları etkinliklerle sosyalleşmeyi öğreniyor.

Cemal Gamar: “Sahip olduğumuz bilgi, tecrübe ve donanımı Yeniboğaziçi ve bölgede yaşayançocuklarla buluşturuyor olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.”
Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi kampüsünde kreş, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise birimleriyle eğitimverildiğini dile getiren Yakın Doğu Koleji Yeniboğaziçi kampüsü İlkokul Müdürü Cemal Gamar; “Sahip olduğumuzbilgi, tecrübe ve donanımı Yeniboğaziçi ve bölgede yaşayan çocuklarla buluşturuyorolmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Çağdaş, bilim ve teknoloji odaklıeğitim kampüsümüzde, İngilizce ve çift dilli eğitim, Fransızca, mindfullnes vedeğerler eğitimi, sanat, bilim ve müzik atölyeleri yürüterek her öğrencinin enaz bir sanat ve bir spor alanında derinlemesine bilgi ve beceri sahibi olmasınısürdüreceğiz” dedi.