Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2016, 15:26
Son Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 09:47
Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü

- Yakın Doğu Kolejinin geleneksel hale getirdiği Bilim Şöleni, bu yıl da büyük ilgi gördü.
Yakın Doğu Koleji ÖSS ve GCE Bölümlerinden Fen Bölümü, Coğrafya Kulübü, Gözlem ve Araştırma Kulübü, Matematik Bölümü, Fransızca Bölümü ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmen ve öğrencileri tarafından destek gören, özellikle Fen Bilgisi dersinden uygulamalı eğitimler neticesinde ortaya çıkan görsel materyallerden oluşan “YDK Bilim Şöleni” Yakın Doğu Koleji Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Bilim Şöleni’nin açılışını Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi İdari İşler ve Eğitim Koordinatörü Erdoğan Şensoy ve Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arkan’ın yaptığı bildirildi. Bilim Şöleni’nde görevli öğrencilerin oluşturdukları materyaller ve yaptıkları deneyler, Yakın Doğu Üniversitesi Akademisyenleri, veliler ve öğrenciler tarafından büyük ilgi ile izlendi.

Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü


Dr. Özdemir Berova: “Yakın Doğu Koleji Öğrencilerinin Başarı ile Sergiledikleri Deneylerden Çok Etkilendim, Yakın Doğu Koleji Öğretmenlerini ve Yönetimini Yürekten Kutluyorum”
Bilim Şöleni’nin açılışını yapan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Dr. Özdemir Berova öğrencilerin hazırlamış olduğu standları tek tek gezerek onların yaptığı deneyleri izledi ve bilgiler aldı. Yaklaşık 40 farklı deney masasını gezen Dr. Özdemir Berova, yaptığı açıklamada Bilim Şöleni’nde çok etkilendiğini ifade etti. “Yakın Doğu Koleji öğrencilerinin burada başarı ile sergilemiş oldukları deneyleri izledim. Böyle bir etkinlik düzenledikleri için Yakın Doğu Koleji’ni, öğretmenlerini ve yönetimini yürekten kutlarım.Öğrencilerin başarılarını ve konuya olan hakimiyetlerini yerinde izledim ve etkilendim.Öğrencilerin geleceğe hazırlanırken bu denli deneysel çalışmalarla iç içe olmaları, deneyerek öğrenmeleri, onları geleceğe daha iyi hazırlayacaktır. Başarılarının artarak devam etmesini diliyorum”dedi.

Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü


Doç. Dr. İrfan S. Günsel: “Bilim Şölenimiz Öğrencilerimizin Bilime Karşı Olumlu Tutum Geliştirmeleri Açısından Büyük Önem Taşıyor”
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Bilim Şöleni ile ilgili yaptığı açıklamada, geleneksel hale getirilen etkinlikten duyduğu mutluluğu ifade etti. “Öğrencilerinin büyük bir heyecanla hazırlandıkları bu şenlik bizim için son derece önemli ve mutluluk verici. Bilim Şölenimiz öğrencilerimizin bilime, araştırmaya, üretmeye, projelendirmeye karşı olumlu tutum geliştirmeleri açısından büyük önem taşıyor. Öğrencilerimiz, bugün burada bütün sene boyunca derslerinde yaptıkları çalışmaları, deneyleri, yarışma ve oyunlarla bizlere sundular.Hazırladıkları eğlenceli deneylerle hem öğrencilerimizin bilime olan merakı hem de bilim ve teknolojiye olan ilgileri arttı. Yakın Doğu kültüründe her zaman bilime, araştırmaya, teknolojiye meraklı olmak; araştırmalar yapmak; yenilikler üretmek ve proje ve araştırmalara destek vermek vardır. Tüm Yakın Doğu ailesi olarak burada gördüklerimizden çok büyük mutluluk ve gurur duyduk” dedi.

Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü


Işılay Arıkan: “Öğrencilerimizin Bilime, Araştırmaya ve Üretmeye Olan Hevesleri Bizleri Son Derece Mutlu Ediyor”
Yakın Doğu Koleji Müdürü Işılay Arıkan, öğrencileri ve öğretmenleri ile gurur duyduğunu ifade ederek, “Yakın Doğu Koleji olarak eğlenceli, keyifli, bilgi ve bilim dolu bir gün geçirdik. Öğrencilerimizin, değerli öğretmenlerimiz ile birlikte, titizlikle hazırlandıkları Bilim Şöleni’nde gerçekten hem eğitim-öğretim hem de bilim anlamında bir şölen yaşadık. Bilim Şöleni ile öğrencilerimizde doğal olarak bulunan bilimsel merak duygusunu üst seviyelere çıkarmayı, eğitim programı içinde teorik olarak öğretilen konuların pratiğe dökülmesini, çeşitli konularda bilgi seviyelerinin artırılmasını, takım çalışmasını, sunum deneyimlerini, el becerilerinin geliştirilmesini ve araştırma becerilerinin ilerletilmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin bilime, araştırmaya ve üretmeye hevesli olmaları bizleri mutlu ediyor. Bu heveslerini biz de tüm öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte, teşvik ederek onları topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Bilim Şöleni’nde öğrencilerimiz kendi bilgi ve becerilerini sentezleyerek oluşturdukları projeleri diğer öğrencilerimizle paylaştılar. Bugün burada sergilenen her bir projede çok fazla emek var; her biriyle ayrı ayrı gurur duyuyorum” dedi.

Yakın Doğu Koleji Bilim Şöleni Büyük İlgi Gördü

Cem Hami: “Bilim Şölenimiz Önümüzdeki Senelerde Yenilikler Eklenerek Devam Edecek”
Yakın Doğu Koleji Fen Bölüm Başkanı Cem Hami, konuyla ilgili yaptığı açıklamada her yıl yapılan bilim sergi ve şöleninin bu sene de çok büyük ilgi gördüğünü ifade etti. “Öğrencilerimiz ve onları hazırlayan öğretmenlerimiz çok büyük bir titizlikle çalıştılar. Bilim Şöleni’ni gelenekselleştirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Her sene bir önceki seneden farklı projeler ve çalışmalar ortaya çıkıyor. Önümüzdeki senelerde de yenilikler eklenerek devam edecek olan Bilim Şöleni’miz öğrencilerimize keşfetme, araştırma ve projelendirme becerileri kazandırıyor. Bunun da kendileri için son derece önemli olduğunu biliyoruz” dedi.