Türk Sinemasının Usta Oyuncusu Şener Şen’in Kariyeri İle İlgili Olarak Yakın Doğu Üniversitesi’nde İlk Akademik Çalışma Yapılıyor…
Eklenme Tarihi: 02 Mart 2019, 15:39
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:33

Yakın Doğu Üniversitesi Medya ve İletişim Çalışmaları Yüksek Lisans Öğrencisi Muzaffer Onuk, yüksek lisans tez çalışması kapsamında "Türk Sinemasında Mizah: Şener Şen Örneği" adlı çalışma ile oyuncunun kariyer hayatını irdeleyecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, bu vesileyle Yüksek Lisans Öğrencisi Muzaffer Onuk’un, usta oyuncu Şener Şen ile Ankara’da bir araya geldiği belirtildi. Usta oyuncu Şener Şen'in Vasfi Öngören'in yazdığı "Zengin Mutfağı" adlı oyunu sergilemek için Ankara'da bulunan Şener Şen ile görüşen Onuk’un, usta oyuncuya kendisinin çizdiği Şener Şen karikatürünü imzalattığı ifade edildi.


Mutluluk ve Heyecanını Paylaştı…
Görüşmesinde tez çalışmasının içeriği ile ilgili  Şener Şen’e sorular da sorma fırsatı yakaladığını dile getiren Muzaffer Onuk, Şener Şen ile güncel olaylarla ilgili uzun ve keyifli bir sohbet geçirdiğini ve böyle bir şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap danışmanlığında yürütülen "Türk Sinemasında Mizah: Şener Şen Örneği" adlı çalışmanın, alanında Şener Şen adına yapılan akademik bir çalışma olarak ilk olması açısından özel bir önem arz ettiği ifade edildi.