“Tüm Kadınlar Birlikte Güzeldir”… 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel Etkinlik…
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2019, 13:49
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 15:28

Yakın Doğu Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri Dipkarpaz Belediyesi işbirliğinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, Dipkarpaz ve Kaleburnu'nda yaşayan kadınlara saç bakımı ve makyaj uygulaması yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Yeşim Üstün Aksoy öncülüğünde gerçekleşen etkinlik, bölümde eğitim alan öğrencilerle birlikte düzenlendi.

Dipkarpaz Belediyesi ile birlikte böyle bir sosyal sorumluluk projesinin içinde bulunmaktan gurur duyduklarını ifade eden Dr. Yeşim Üstün Aksoy, cumhuriyetin odak noktasında yer alan kadınların, modern ve çağdaş günlere gelmesinde önemli görevler başardıklarını vurguladı.

Kadınlar Günü kapsamında kendilerine kapılarını açan Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun’a ve Kaleburnu muhtarı Mustafa Şah’a misafirperverlik, samimiyet ve içtenliklerinden dolayı teşekkür eden Dr. Aksoy, tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak, eşit, özgür ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini temenni etti.

Öte yandan Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencileri de sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, bölümleri ile ilgili tecrübe kazanmaya devam ettiklerini kaydetti.