Potada Düello Zamanı…Yakın Doğu Üniversitesi Galatasaray’ı Konuk Ediyor…
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2016, 13:10
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:29

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin beşinci haftasında sarı kırmızılı ekip Galatsaray’ı konuk edecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, iki güçlü takımın karşı karşıya geleceği maç, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 15:30’da, Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Maç, TRT Spor ile BRT 2’den canlı olarak yayınlanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Kendi Sahamızda Kazanmak İçin Elimizden Geleni Yapacağız”

Galatasaray ile çıkacakları maçı değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, ligte yenilgisiz lider olan Galatasarayla zor bir maça çıkacaklarını ifade ederek, kendi sahalarında maçı kazanmak için gereken tüm mücadeleyi göstereceklerini söyledi. Başantrenör KALAYCIOĞLU, “İki takım içinde hazırlanma sürecinin olmadığı bir maç olacak. Çünkü iki takımında milli takım oyuncuları var. Çarşamba günü milli maçlar oynandı. Deplasmana giden takımların dönüşü zaman açısından kayıp. Çünkü oyuncular sadece Cuma günü yapılacak antrenmana katılarak maça çıkacaklar. Bu antrenmanın önemi büyük. Son rötuşların yapılacağı bu antrenman maça konsantrasyonu etkileyecek faktörlerden birisi olacak. Ligde namağlup bir takımla mücadele edeceğiz. Daha önce yaptığımız hazırlık maçlarının bir tanesini biz bir tanesini onlar kazanmıştı. Bu da bu maçın ne kadar zor geçeceğinin bir göstergesi. Hedeflerimiz için kendi sahamızda maçı kaybetmemek adına konsantrare olmak için elimizden geleni yapacağız. Maç sırasında gösterilecek hamleler maçın sonucunu etkileyecektir. Daha önce yaptığımız savunma hataların düzelterek sahaya çıkacağız” dedi.

Taraftar Desteği Önem Taşıyor...

Sahada taraftar faktörünün önem taşıdığına dikkat eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başentrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, taraftarların desteği ile bu zorlu maçı kazanacaklarını ifade ederek basketbol severleri maça davet etti. KALAYCIOĞLU şöyle konuştu: “Kendi evimizdeki zorlu maçı taraftar desteği ile kazanmak istiyoruz. Bunun için taraftarlarımızı ve basketbol severleri salonu doldurarak bize destek vermeye davet ediyorum. Taraftarlırımızın böyle önemli maçlarda bizi yalnız bırakmamalarını bekliyoruz. Galatasaray’ın ardından 1 Aralık’ta kendi sahamızda Olympiacos ile oynayacağımız EuroCup maçına da herkesi bekliyoruz.”