Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Kış Programı Eğitici ve Eğlenceli Modüllerle Devam Ediyor…
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2019, 16:14
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 16:35

Modül içerikleri çocukların eğlenerek, yaşayarak, görerek, keşfederek, tartışarak, öğrenmeleri için özel olarak hazırlanan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Kış Dönemi Programı eğitici etkinliklerle devam ediyor.

Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Kış Programı öğrencileri eğitimlerin dördüncü haftasında Yakın Doğu Üniversitesi akademisyenleri ve eğitimcileri tarafından çocukların bilime ve bilgiye olan meraklarını arttıracak, ilgi alanlarında araştırma yapabilme becerilerini geliştirecek, yeteneklerini doğru yönlendirmelerini sağlayacak aktivitelerle hazırladıkları modülleri uyguladılar.

Besin Gruplarını Öğrendiler…
Farklı yaş gruplarına yönelik hazırlanan eğitim modüllerinde Güneş grubu öğrencileri, Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ni ziyaret ederek orada tedavi gören hayvanların rahatsızlıklarını öğrenerek, tedavi süreçleri hakkında bilgiler aldı. Hayvan Hastanesi gezisi sonrasında renkli boyalarla el baskısı yapan öğrenciler, Beslenme ve Diyetetik bölümünde “Her Lezzetli Yiyecek Yararlı mıdır?” etkinliğini uyguladı. Etkinlikte besin zincirinin önemi, hangi besinler bizim için yararlıdır, hangi besin grubunda neler vardır, zararlı yiyeceklerdeki asit oranı nedir ve vücudumuza nasıl zararları vardır gibi sorulara yanıt buldular.

Robotlarla Futbol Maçı Yaptılar…
Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Laboratuarında Robot Yarışları etkinliğine katılan Dünya Grubu öğrencileri de, Yakın Doğu Üniversitesi Robot Futbol Takımı NEUIslanders’ı oluşturan robotları tanıdı. Robotların özellikleri hakkında bilgiler alan öğrenciler Robot Futbol Takımı ekibi ile robotları yarıştırdı. Daha sonra, Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi’nde Jiujitsu sporuna yönelik egzersizler yapan öğrenciler, “Vücudumu Tanıyorum ve Koruyorum” etkinliğinde dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı bilinçlendirildi.

Ev İlaçlarının Kullanımını Öğrendiler…
Galaksi-Evren Grubu öğrencileri de Eczacılık Fakültesinde “Büyük Annemin Ev İlaçlarını İnceliyorum” etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında, ev ilaçlarının bilimsel olarak incelenmesi ile ilgili bilgiler aldılar. Soğuk algınlığı ve gripte kullanılan ıhlamur, kekik, mürver gibi bitkilerden tıbbi çay hazırladılar.

Galaksi Evren Grubu öğrencileri öğleden soraki modülde ise, İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya ve Sorumluluklar etkinliğine katıldı. Etkinlik kapsamında sosyal medyanın kullanımı ve zararlı içeriklerden kendimizi nasıl koruyacağımız gibi konular işlendi.

TRX ve Jiujitsu Spor Egzersizi Yaptılar…
Güneş ile Galaksi-Evren Grubu eğitim modelleri kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi’nde TRX ile Jiujitsu sporuna yönelik egzersizler de yaptılar. Çocukların kaslarının güçlenmesine yönelik yapılan egzersiz ile öğrenciler eğlenceli vakit geçirdi.