Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Çocuk Profesörler Yetiştirecek…
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:37
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:18

Üniversite ile etkileşim içerisinde, yaparak, yaşayarak ve eğlenerek öğretme hedefiyle Haziran 2019’da eğitim faaliyetlerine başlayacak olan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi, Üniversitede eğitim alan çocuklara profesör, doktor, doçent doktor gibi ünvanlar kazandıracak.

Çocukların ulusal ve evrensel değerleri benimsemiş, yaratıcı, girişimci, doğaya ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için erken yaşta üniversite çatısı altında bire bir bilim insanları ve sanatçılarla buluşturacak olan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nde eğitim programlarına katılan öğrenciler için uygulanacak Öğrenci Pasaportu ile çocuklar kazandıkları sertifkalarla akademik unvanlarla mezun olacak.

Altın Sertifika İle Profesör Ünvanı Kazanılacak…
Uygulanacak Öğrenci Pasaportu ile 2018/2019 yaz döneminde 100 kredi toplayan öğrencilere Bronz Sertifika verilecek. Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam ederek 200 kredi toplayan öğrenciler Gümüş Sertifika almaya hak kazanacak. Gümüş Sertifika sahibi öğrenciler, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne devam ederek 300 krediyi tamamlamaları halinde ise Altın Sertifika alacak. İlk altın sertifikasını alan öğrenci, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Doktor ünvanı ile mezun olacak.

Çocuklar alacakları her yeni altın sertifika için sırasıyla Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Yardımcı Doçenti, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Doçenti ve Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Profesörü olarak mezun olacaklar.

150 Farklı Programın Uygulanacağı Üniversiteye Kayıtlar Başladı…
Öğrencilere bilim, teknoloji ve kabiliyet alanlarında nitelikli eğitimler verecek olan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi 2018/2019 yaz dönemi kayıtları başladı. Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi giriş katında yer alan kayıtlar, ozaygunselcocukuniversitesi.org adresinde yer alan ön kayıt formu aracılığı ile de gerçekleştirilebiliyor. Kayıtlarla ilgili web adresinde bulunan iletişim formunun doldurulması ile detaylı bilgi elde edilebiliyor.

Velilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı…
Özay Günsel Çocuk Üniversitesi ile ilgili olarak 17 Mayıs 2019 Cuma günü ve 20 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’de Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık bilimler Fakültesi Salon 4’de velilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapılacak. Toplantıda, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nin kuruluş amacı, eğitim anlayışı, faaliyetleri, başvuru süreci ile öğrencilerin kabulü hakkında bilgilendirmelerin yapılacak.