Okul Öncesi Dönemde Materyal Geliştirme Dersi Kapsamında Hazırlanan Materyallerin Sergisi Açıldı…
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2019, 23:20
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:20

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğrencilerinin Okul Öncesi Dönemde Materyal Geliştirme dersi kapsamında hazırlamış oldukları materyaller sergilendi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Eğitim Sarayı Güzel Sanatlar Sergi Salonu’nda yer alan sergide, okul öncesi dönemde materyal geliştirme dersi kapsamında, okul öncesi çocukların yaşlarına ve gelişim alanlarına uygun temel kavramlardan renkler, şekiller, rakamlar, taşıtlar, boyutlar, zıt kavramlar, değerler, hayvanlar, hava durumu ve mevsimler ile ilgili birbirinden yaratıcı üç boyutlu materyaller sergilendi.

Serginin açılışında, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Mirici, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Umut Akçıl, Girne Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gökmen Dağlı, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Fahriye Altınay, Okul Öncesi Öğretmenliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nefise Semra Erkan ve Ders Sorumlusu Uz. Dervişe Amca Toklu hazır bulundu.

Okul Öncesi Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Dervişe Amca Toklu öncülüğünde düzenlenen sergiye katılan öğretim elemanları, okul öncesi öğretmenliği öğrencileri ve davetli okul öncesi öğretmenleri birbirinden yaratıcı üç boyutlu materyalleri ilgi ve merakla inceledi.