Nevena JOVANOVIC Yakın Doğu Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 13:58
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 08:55
Nevena Jovanovic Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde geçtiğimiz sezon Edirne Belediyesi Edirne Spor forması giyen Sırp Milli oyuncu Nevena Jovanovic Yakın Doğu Üniversitesi’ne transfer oldu. 2015-2016 sezonunda hem ligde hem de Eurocup’ta mücadele eden Jovanovic başarılı ve istikrarlı bir sezon geçirdi.

Sırbistan Milli Takımı ile Rio Olimpiyat Oyunları Yolcusu…

Sırbistan Milli Takımı’nın 2016 Rio Yaz Olimpiyatları Kadrosunda yer alan oyuncu 1990 doğumlu, 1.82 boyunda ve forvet pozisyonunda oynayabilmektedir. Kariyerinde ülkesinin çeşitli takımlarında mücadele eden ve daha sonra Macaristan liginin yolunu tutan Jovanovic son olarak Türkiye Kadınlar BasketbolLigi’nde Edirne Belediyesi Edirne Spor formasıyla 11.9 sayı, 5.5 ribaunt ve 2.9 asist ortalamalarıyla oynadı. Aynı yıl takımının Eurocup maçlarında da forma giyen Jovanovic, Eurocup’ta ise 13.6 sayı, 7.4 ribaunt ve 2.6 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

Nevena Jovanovic Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Yakın Doğu üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat TÜMER: “Hedeflerimiz için geniş rotasyonu olan bir kadroya ihtiyacımız var”…

Yüksek şut yüzdesi ve pozisyonuna göre çok yönlü oyunuyla dikkat çeken Jovanovic transferi hakkında konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat Tümer transfer için “Önümüzdeki sezon bizim için çok büyük hedeflerin olduğu bir sezon. Bu büyük hedeflere ulaşabilmek için de çok geniş bir rotasyona ve kadroya ihtiyacımız var. Nevena JOVANOVIC geçtiğimiz sezonu başarılı bir şekilde tamamladı. Özellikle Avrupa maçlarında yararlanacağımız JOVANOVIC’e kulübümüze hoş geldin der, transferin her iki taraf içinde hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.