NEUIslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası İçin Ada’dan Ayrıldı
Eklenme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 13:53
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:42
Neuıslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası İçin Ada'dan Ayrıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Laburatuvarında geliştirilen robotik futbol takımı, NEUIslanders, bugün Almanya’da yapılacak olan robotik dünya kupası için ada'dan ayrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, 2012 yılından itibaren düzenlenen 5 robotik dünya kupasında da yer almaya hak kazanan NEUIslanders en son Nisan 2016'da düzenlenen Robotik Avrupa Şampiyonasından Avrupa 3'ncüsü olarak geri dönmüştü. NEUIslanders takımı Meksika, Hollanda, Brezilya ve Çin’den sonra bu sefer Almanya’da KKTC bayrağını dalgalandıracak.

Takım kaptanı Nurullah AKKAYA Avrupa Şampiyonasında gördükleri eksikleri kapatıp çok daha iyi bir takım olarak Almanya’da yer alacağını ve takımın ilk 5 içinde yer almasını hedeflediklerini söyledi.

Neuıslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası İçin Ada'dan Ayrıldı

Robotik Futbol Dünya Kupası Robocup 2016’da 15 Ülke Ve 22 Takım Yarışacak

Leipzig şehrinde bugün başlayıp – 4 Temmuz 2016 gününe kadar devam edecek olan Robotik Futbol Dünya Kupası RoboCup 2016’da 15 ülke ve 22 takım yarışacak. 15 ülkeden 22 takım arasında yarışacak olan Yakın Doğu Üniversitesi Robotik Futbol Takımı NEUIslanders, dünya kupasında KKTC’yi temsil ediyor. NEUIslanders, Robotik Futbol Takımı Robotik Futbol Dünya Kupası Robocup 2016’da Türk üniversiteleri arasında tek.

Neuıslanders Robot Futbol Takımı Dünya Kupası İçin Ada'dan Ayrıldı

Ahmet ÇAĞMAN: “Beşinci Kez Robotik Futbol Turnuvası’nda Yer Alacak Olmaktan Mutluyuz; 10 Aydır Bu Turnuva İçin Hazırlanıyoruz”

NEUIslanders Robotik Futbol Takımı proje lideri Ahmet ÇAĞMAN, beşinci kez Dünya Kupası’nda yer almaktan duydukları mutluluğu ifade etti. “Üstüste beşinci kez Robotik Futbol Dünya Kupası’nda ülkemizi ve üniversitemizi temsil edecek olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. Güzel sonuçlarla dönebilmek adına takım olarak yoğun olarak çalışıyoruz. Son 10 aydır bu turnuvaya hazırlanıyoruz. Güzel sonuçlarla Kıbrıs’a ve üniversitemize dönmek istiyoruz” dedi.

NEUIslanders takımı Almanya’nın Leipzig şehrinde başlayan yarışmaya Nurullah AKKAYA, Seyhan HÜSEYİN, Berk YILMAZ, Murat ARSLAN ve Görkem SAY’dan oluşan 5 kişilik bir ekip turnuvaya katılıyor.

Haberin Videosu