Meclis Eski Başkanı Dr. Sibel Siber, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’ni Ziyaret Etti…
Eklenme Tarihi: 11 Ekim 2018, 11:56
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:28

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis eski Başkanı Dr. Sibel Siber, Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü Müzeler Bölgesi Kıbrıs Araba Müzesi karşısında yer alan Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, siyaset ve sağlık dünyasından tanınan aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk kadın Başbakanı ünvanına sahip olan Meclis eski başkanı Dr. Sibel Siber’e ziyareti sırasında, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hastürk ile Meclis İdari, Mali Teknik ve Parlamenter Hizmetleri Müdürü Yrd. Doç. Dr Serkan İlseven eşlik etti. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hastürk, müzede sergilenen eserler hakkında Dr. Siber'e bilgiler aktardı.


Dr. Sibel Siber; “Sanat Müzesinin Kıbrıs Türk Toplumuna Kazandırılması Büyük Önem Arz Ediyor…”
Yakın Doğu Üniversitesinin girişimciliği ile Kıbrıs Türküne yine bir ilki yaşattığını belirten Meclis Eski Başkanı Dr. Sibel Siber, böyle bir sanat müzesinin hayata geçirilmesinin Kıbrıs Türk toplumu ile sanata, kültüre verilen değer açısından büyük önem arz ettiğini belirtti.

Dr. Siber, müze ile ilgili duygularını şöyle aktardı; "Yakın Doğu Üniversitesi’nin ülke kültürüne, sanatına katkıları çok önemli ve yadsınamaz. Böyle bir sanat müzesinin hayata geçirilmesi ve kazandırılması Kıbrıs Türk toplumu açısından sanata, kültüre verilen değer açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bugünde büyük bir keyifle, zevkle bu müze içinde adeta sanatın içinde yolculuk yaptım. Ümit ediyorum ki daha gelişen, büyüyen müzeleriyle hep var olacağız. Yakın Doğu Üniversitesini böylesi birbirinden eşsiz sanat eserlerini bizlerle buluşturduğu ve yaşattığı için kutluyorum.”