Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nin Katılımı İle Madrid’de Düzenlenen Uluslararası Diş Hekimliği Kongresinde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2017, 12:54
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:21

Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Birliği, Dünya Diş Hekimliği Kongresi kapsamında bu yıl 64.sü düzenlenen Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongresi’ne katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenen kongreye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni temsilen Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrenci Birliği yönetim kurulu üyelerinden Stj. Dt. Berna Bucak (uluslararası delege), Stj. Dt. Barış Çelikoğlu (başkan), Stj. Dt. Burak Mertsöz (değişim programı sorumlusu) ve Stj. Dt. İrem Tüter (başkan yardımcısı) katıldı.

Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongresi’nin Detayları Anlatıldı
Dünyanın farklı coğrafyalarından 30 ülkenin katıldığı  kongrede  öğrenciler, gelecek yıl Yakın Doğu Üniversitesi’nin ev sahipliğini yapacağı Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongresi’nin kapsamı ve detayları ile ilgili sunum gerçekleştirdiler. Yaz boyunca aktif bir şekilde öğrencilerin katıldıkları değişim programlarının ve ülkemizde her yıl düzenlenen 20 Mart Dünya Ağız Sağlığı Günü ile ilgili 2017 yılı etkinlik raporları da kongrede sunuldu.

Yapılan sunumda, Mart 2018‘de düzenlenecek kongre ile ilgili bilimsel içeriği, sektörel katılımlar ve sosyal programı ile gelecekte bulunduğu coğrafyanın en önemli diş hekimliği organizasyonu olması için yapılan çalışmalar anlatıldı.

Kongre’de Türkiye, İran ve Portekiz’den öğretim üyelerinin sunum yapacağı ifade edilerek, kongre sürecinde planlanan okul ve sosyo kültürel geziler anlatıldı.


Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongresi Dünyadaki Diş Hekimliği Öğrencilerini Bir Araya Getiriyor…
Dünyada 5 kıtayı kapsayan 60 ülkeden oluşan 200.000 den fazla diş hekimliği öğrencisinin bir araya gelmesini sağlayan Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği(IADS)’ın her yıl gerçekleştirdiği “Uluslararası Diş Hekimliği Öğrenci Birliği Kongresi”, ağız ve diş sağlığının genel sağlık üzerindeki rolünün ağırlıklı olarak vurgulandığı paneller, seminerler ve branşında isim yapmış çok değerli konuşmacılar sayesinde mesleğin icrasında diş hekimlerine faydalı bilgiler sunuyor.