Kazakistanlı sanatçı Rakhat Saparaliyeva Tarafından Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Hazırlanan “Benim Rönesansım” İsimli Kişisel Resim Sergisi Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Tarafından Açılacak
Date Added: 12 Şubat 2020, 09:36
Last Updated Date:14 Nisan 2022, 09:01

Kazakistanlı sanatçı Rakhat Saparaliyeva tarafından Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için toplam 40 eserden oluşan “Benim Rönesansım” isimli kişisel resim sergisi, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy tarafından 14 Şubat Cuma günü saat 08.30’da açılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için Kazakistanlı sanatçı Rakhat Saparaliyeva tarafından 40 eserden oluşan “Benim Rönesansım” isimli kişisel resim sergisi Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi sergi salonunda açılacak.

Rakhat Saparaliyeva Kimdir?
‘Benim Rönesansım’ isimli 40 eserinden oluşan sergisini sanat severlerle buluşturacak olan sanatçı Rakhat Saparaliyeva, Kazakistan’nın Taraz şehrinde dünyaya geldi.

Almatı şehrinde bulunan Almatı Sanat Koleji’nden mezun oldu. Belli bir süre sanat atölyelerinde çalıştı. Kazakistan Sanatçılar Birliği üyesi olan sanatçı, bölgesel ve uluslararası sergilerin katılımcısıdır. Bu günlerde ise Abay Kazak Dram Tiyatrosu’nda sahne tasarımcısı olarak görevini sürdürmektedir.