Kayla McBride, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda
Eklenme Tarihi: 19 Haziran 2016, 15:06
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:32
Kayla MCBRIDE, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Transferlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın gard pozisyonunda oynayan WNBA San Antonio Silverstars takımından Kayla McBride’ı transfer ettiği belirtildi.

Kayla MCBRIDE, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda

Yüksek Atış Yüzdesi ile Dikkat Çekiyor…

1.80 m boyundaki 1992 doğumlu WNBA San Antonio Silverstars oyuncusu Kayla McBride, 2016 senesinde Nadezhda Orenburg takımı ile Euroleage finali oynadı. 2014 yılında WNBA Draft’ında 3. sıradan San Antonia Silver Stars takımına seçildi. Üniversite yıllarında Notre Dame takımında şutör gard olarak oynadığı dönemde Kayla McBride, takımı ile birlikte 3 NCAA Şampiyonluğu yaşadı. 2015 yılında WNBA San Antonio Silverstars takımında 13,8 sayı, 2,8 ribaund ve 1,7 asist ortalaması ile oynadı. Rio de Janeiro’da 2016 yazında oynanacak Olimpiyat Oyunları için Amerikan Olimpik Kadın Basketbol Takımı (U.S. Olympic Women’s Basketball Team) için seçilen 25 oyuncu arasında yer alan Kayla McBride, 2016 yılında oynadığı Nadezhda takımında toplam 18 maçta 13,3 sayı, 3,6 ribaund ve 2,1 asist ortalaması ile maç başına 35,6 dakika parkede kaldı. Kayla McBride halen devam eden WNBA karşılaşmalarında takımında ortalama 30,4 dakika süre alırken, şu ana kadar oynadığı 10 maçta 17,5 sayı, 3,7 ribaount, 2 asist ortalamalarını tutturdu.

Kayla MCBRIDE, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda

Murat TÜMER: “Hedeflerimize Ulaşmamıza Katkı Sağlayacak Bir Oyuncu Transfer Ettik”

Kayla McBride transferi ile ilgili açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat TÜMER: “Kayla McBride, genç ve hırslı bir oyuncu. Bilyoner.com Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi, dünyanın en zor liglerinden biri ve takım olarak zorlu mücadelelerde kazanmak için kaybetmeyi sevmeyen oyuncuları takımımıza katarak hedeflerimize ulaşmak istiyoruz. Büyük hedefler belirledik, ulaşmak için de yapılanma sürecimizde en doğru hamleleri yapmak için çalışıyoruz. Çok iyi savunma yapan ve keskin bir şütor olan Kayla McBride’ı transfer etmiş olmaktan mutluyuz. Takımımıza ve kendisine hayırlı olmasını dilerim” dedi.