İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kulübü İşletme ve Borsa’yı Mercek Altına Aldı

Also available in: English

Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2017, Pazartesi, 16:14
Son düzenleme: 24 Nisan 2017, Pazartesi, 16:14
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kulübü İşletme ve Borsa’yı Mercek Altına Aldı

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Kulübü, İngiliz işadamı James PATTERSON’nun davetli konuşmacı olarak katıldığı “İş Kurma ve Borsa” konulu bir konferans düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre,öğretim üyelerini ve öğrencileri bir araya getiren konferansta, James PATTERSON, katılımcılara genel anlamda borsa, iș hayatı, mezuniyet sonrası iş kurma planları, başarı için gerekli stratejiler gibi bir çok alanda bilgilerini ve tecrübelerini aktardığı belirtildi.

İyi Bir işletme ile Borsaya Açılmayı İrdeleyen Patterson Tecrübelerini Paylaştı…

Açılışını Kulüp Başkanı Vongai Motsi’nin yaptığı etkinlikte, Patterson, günümüzde bir işletme kurmak ve yürütebilmek için gerekli altyapı çalışmalarına ve maddi kaynağa vurgu yaparak, iyi bir işletme kurmanın ve beraberinde borsaya açılmanın yol haritasını irdeledi.

Fakülte bünyesinde faaliyet gösteren İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, İnsan Kaynakları, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler gibi farklı bölümlerden ve akademik alanlardan katılımcı olarak yer alan öğrencilerle buluşan James Patterson, mesleki yaşamında farklı coğrafyalarda edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.

Konfernas sonunda kendisine sorulan soruları cevaplayan İngiliz işadamı, küçük ve orta işletme kurmaya yönelik soruları yanıtlayan Patterson, mesleki gelişimin ve kariyer planlamanın üniversite yıllarında şekillendiğine işaret etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kulübü İşletme ve Borsa’yı Mercek Altına Aldı

Altyapılar Pratiğe Dönüşüyor…

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Kulübü Danışmanı Öğr. Gör. İmren GÜRBAŞAR, konferansla ilgili paylaştığı görüşlerinde, öğrencilerin bu tür faaliyetlerde hem organizasyon becerilerini geliştirdiğini hem de kuramsal altyapılarını pratiğe dönüştürebilecek imkan sahibi olabildiklerine dikkat çekti.