Fen Bilimleri İle “Dünya”yı Keşfetme Özgürlüğü… Özay Günsel Çocuk Üniversitesi “Dünya” 06-08 Yaş Grubu Çocukları Başarılı Bir Bilim İnsanı Olmaya Yönlendirecek.
Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2019, 14:38
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:53

Öğrencilerin bireysel farklılıklarını ve bulundukları yaş özellikleri dikkate alınarak her yaş grubunda farklılaşan eğitim modülleri şeklinde gruplandırılan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nde, 06-08 Yaş Grubu öğrencilere “Dünya” adı verildi.

Dünya gurubu için hazırlanan eğitim modüllerinde, çocuklarınçevresindeki dünyayı anlamasını ve öğrenmesini sağlayan, yaratıcılıklarının ortaya çıkmasına yardımcı olacak aktif zihinsel faaliyetlerin gelişimine yönelik uygulamalı dersler yapılacak.

Çocukların aile ortamından çıkıp dış dünyaya açıldığı, sosyal çevreyle etkileşim içerisinde bulunduğu bir dönem olan 6-8 yaş grubu öğrencilerine tanıma, anlama, kavram oluşturma, problem çözme ve dil gelişimini sağlayan aktiviteler yapılacak.

DNA Şifresi ile İnsanoğlunun Varlığını Çözecek, Dünyadaki Canlı ve Cansız Varlıkları Tanıyacaklar…
Bilim adamı olmak üzere yönlendirmek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilimsel faaliyetlere olan merakın artırılmasını içerecek 75 fakrlı modül içerisinde öğrenciler; Robot dünyasına girerek robot tasarlayacak, 3D boyutlu materyaller geliştirecek, Çizgi roman oluşturacak, pilot olacak, DNA ile yaşamın şifresini çözecek.

Gıdaların kimyasını da keşfedecek olan çocuklar, dünyamızı ısıtan Güneşin gücünü öğrenecek, dağadaki canlı ve cansız varlıkları tanıyacak, bakteriler ile mikropları kavrayacak, mikroskop incelemesi yapacak, nasıl nefes alıp şarkı söylediğimizi çözecek ve duygularımızı tanıyacaklar.

El Becerileri Geliştirilecek…
06-08 Yaş Grubu çocukların fiziksel gelişim ve yeteneklerine yönelik ise; yüzme, baskı resim, bilim soruları, kukla yapımı, lego savaşları, mutfak, yaratıcı düşler atölyesi, yazma atölyesi, seramik atölyesi, matematik becerileri, mobilya tasarımı ve alternatif spor dalları gibi bir çok eğitici aktivite uygulanacak.

Kayıtlar 11 Haziran’da Sona Eriyor… Eğitimler 18 Haziran’da Başlayacak.
18 Haziran- 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında eğitim faaliyetlerini gerçekleştirecek olan Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’ne kayıtlar devam ediyor. Kayıtlar, 11 Haziran 2019 tarihine kadar, Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi giriş katında yer alacak kayıt standı ve ozaygunselcocukuniversitesi.org adresinde yer alan ön kayıt formu aracılığı ile de gerçekleştirilebiliyor. Özay Günsel Çocuk Üniversitesi ile ilgili kayıt ve detaylı bilgilere web adresi yanı sıra +90 548 833 13 38 nolu telefondan da ulaşılabiliyor.