Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi
Date Added: 27 Haziran 2016, 15:21
Last Updated Date:02 Aralık 2020, 08:45
Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu 2016-2016 Akademik yılı mezuniyet töreni Büyük Kütüphane Salon 4'te coşkuyla gerçekleştirildi.

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

Beden Eğitimi Spor Yükseokulu Müdürü Doç. Dr. Cevdet TINAZCI açılışta yaptığı konuşmada; “Bugün en değerli anlarımızdan birini yaşıyoruz. Bugün gençlerimiz kendileri için oldukça değerli olan bir ilke imza atıyorlar. 4 yıl içerisinde hayal, düşünce ve tecrübelerinde tüm öğrenciler değişiklik yaşadı. Artık öğrencilerimize meslektaşımız olarak hitap edebiliyoruz. Bizler için çok yoğun geçen 4 yıl sonrasında öğrencilerimiz hayallerine kavuşmak için ilk adımı attılar. Tüm öğrenciler Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu bölümüyle beraber kendi yeteneklerini geliştirip kültürlerine yön verdiler. Bu bizler için bir onurdur. Bundan sonra diplomalarınızla beraber yeni bir yola yelken açıyorsunuz umarım bugüne kadar vermeye çalıştığımız kültürlenme sürecini en iyi şekilde aktarmışızdır tüm öğretim elemanlarımla beraber çıkacağınız yeni yolda Üniversitemizde katettiğiniz yol kadar başarı göstermeniz dileğiyle mezuniyetiniz hayırlı olsun“ dedi.

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin SADIKOĞLU ise; “Sevgili öğrenciler, bugün sizin gurur gününüzdür. 4 yıl çektiğiniz zahmet ve sıkıntılar, başarılar ve sevinçler alacağınız diplomalarla taçlandırılmış olacaktır. Sizin bugünlere gelmenizde anne babalarınızın çektikleri zorluklar her şeyin üzerindedir. Maddi manevi zorluklara katlandılar. Çok sevindirici bir durumdur ki üniversitemiz beden eğitimine büyük bir önem vermektedir. Üniversitemizin Mütevelli Heyet Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL’in önderliğinde Kadın Basketbol Takımı Türkiye süper liğinde KKTC için ayrı bir pencere açmıştır. Tüm öğrencileri sevgi ve saygı ile kutlarım. Hayatınız, geleceğiniz açık olsun.“

Fakülte birincisi, ikincisi ve üçüncülerine madalyaları takdim edildi ve Tüm mezunların diplomaları takdim edildi.Daha sonra öğrencilere tek tek isimleri çağırılarak diplomaları takdim edildi.

Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Coşkuyla Gerçekleştirildi

Diplomaların takdiminden sonra Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cevdet TINAZCI, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şahin AHMEDOV, Rekreasyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan ATAMTÜRK ve Antrenörlük Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ulaş YAVUZ ile birlikte anı fotoğrafı çekildi.

Son olarak mezun öğrenciler hep birlikte kepleri atarak tören sona erdi.

Haberin Videosu