Avrupa Şampiyonu Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Tezarühatlarla Karşılandı
Date Added: 14 Nisan 2017, 20:43
Last Updated Date:24 Kasım 2020, 11:59

FIBA Kadınlar Avrupa Kupasının Şampiyonu olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı kupa ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne döndü.

Türkiye Kupasının ardından Avrupa Kupasının da sahibi olan Yakın Doğu Melekleri, Ercan Havaalanında kalabalık grupla büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşılandı.

Bir grup öğrenci pasaport işlemelerinin ardından dışarıya çıkan takım oyuncularının boynuna çiçek astı. Ercan Havaalanı geliş kontuarında toplanan kalabalık grup da sloganlar atarak şarkılar söyledi. Yakın Doğu Melekleri tezahüratlar ve konfeti eşliğinde karşılandı.

Basının da yoğun ilgi gösterdiği karşılamada taraftarlar oyuncularla fotoğraf çektirdi.

Kaner Şirketler Grubu da havaalanında takım oyucularına hediye vererek başarılarını kutladı.

Resmi Ziyaretler Gerçekleştirdiler…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı adaya gelmesinin ardından resmi ziyaretlere başladı. Takım ilk olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Hüseyin ÖZGÜRGÜN’ü ziyaret etti.  Daha sonra sırasıyla Türkiye Büyükelçisi Derya KANBAY ile Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel SİBER’i ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, ziyaretlerde, Yakın Doğu Üniversitesi’nin elde etmiş olduğu başarının ülke için en büyük tanıtım olduğu ve ambargo uygulayanlara en güzel örnek olduğu vurgulandı.

Büyükelçi Derya KANBAY: “Yıllarca Hatırlanması Gereken Bir Başarı”

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Derya KANBAY, kabülde yaptığı konuşmada, sevince ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi ve takım kaptanı, antrenörü ile destek veren herkesi kutladı.

Büyülelçi KANBAY, bu başarı ile sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin değil, Türkiye’nin de gurur duyduğunu ifade ederek, başarının yıllarca hatırlanması gerektiğini vurguladı.

Yoğun gündemde Yakın Doğu Üniversitesi’nin şampiyonluk coşkusuna ortak olmanın sevincini yaşadıklarını dile getiren Derya KANBAY, iyi rekabetlerle daha büyük başarıların taçlandırılacağını ifade etti.

Meclis Başkanı Siber SİBER: “Yakın Doğu Üniversitesi Bu Başarı ile En Büyük Tanıtımı Yaptı…”

Meclis Başkanı Sibel Siber de, takımı ve bu başarıda emeği geçenleri candan tebrik ederek, bu başarı ile gururlandıklarını söyledi.

Meclis Başkanı SİBER, ülkenin başarı öykülerine ihtiyaç duyduğunu belirterek, bu tür başarıların aidiyet duygusunu da yükselttiğini ifade etti.

Bir Kıbrıs Üniversitesi olarak Yakın Doğu Üniversitesi’nin adıyla bu başarıyı göstermesi en güzel tanıtımdır” diyen Meclis Başkanı, bir küçük ada ülkesinde arzu edilirse, spor ambargoları kalkarsa neler yapılabileceğinin de göstergesi olduğuna işaret etti ve bu tür başarıların yumuşak güç olduğunu ve yüksek motivasyon sağladığını söyledi.

Plaket Takdim Edildi…

Ziyaret sonunda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel SİBER, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’e plaket takdim ederken; Takım Kaptanı Bahar Çağlar da, Sibel SİBER’e üzerinde ismi yazılı imzalı forma ile maçta oynadıkları basket topunu hediye etti.

Takım Oyuncularına Sabah Kahvaltısında Hediye Takdim Edildi

Adaya gelen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncuları teknik ve idari kadrosu için işadamı Erdinç KÜÇÜKUNCULAR, Simit Sarayı’nda kahvaltı buluşması düzenledi. KÜÇÜKUNCULAR, takım oyuncularına hediye takdim etti.

Takım Kaptanı Bahar ÇAĞLAR da Erdinç KÜÇÜKUNCULAR, isminin yazılı olduğu imzalı forma hediye etti.  Kahvaltı etkinliğinde şampiyonluk pastası da kesilerek kutlama yapıldı.

Erdinç KÜÇÜKUNCULAR: “ Büyük Bir gurur ve Mutluluk Duyduk…”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın elde ettiği başarıyı kutlayan Erdinç KÜÇÜKUNCULAR, bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Üniversitesi’nin Avrupa platformunda başarı elde etmesinin büyük gurur taşıdığını söyledi.

Avrupa şampiyonluğu ile bir tarihin yazıldığını dile getiren İşadamı KÜÇÜKUNCULAR, “ Başta Takım oyuncuları ve antrenörü olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu tip zaferler bizler için çok önemli. Şampiyon olmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. O yüzden bizlere bu mutluluğu yaşanmasına vesile olan Yakın Doğu Üniversitesi ve takım oyuncularını tebrik ediyorum” sözlerini kullandı.

Melekler İmza Etkinliğinde Taraftarları ile Buluştu…

Kahvaltının ardından Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, düzenlenen imza günü etkinliğinde, öğrenciler ve taraftarlarıyla buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi RA 25 Spor Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe yoğun katılım oldu.

Etkinlikte taraftarlar hem ünlü oyuncularla tanışma fırsatı buldu, hem de fotoğraf çektirdi.

Genç taraftar kitlesi ile bu etkinlikte buluşan oyuncular da kendileri için hazırlanan kartpostallarda imza dağıttı.

Etkinlik öncesi konuşan Takım Kaptanı Bahar ÇAĞLAR, takım olarak çok mutlu olduklarını ve daha nice şampiyonlukları Yakın Doğu Üniversitesi adı altında yaşayacakları sözlerini kullandı.

Haberin Videosu