Atatürk Eğitim Fakültesi’nden Görkemli Mezuniyet Töreni
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2016, 16:09
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:27
Atatürk Eğitim Fakültesinden Görkemli Mezuniyet Töreni

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı Bahar Dönemi mezuniyet töreni görkemli bir şölenle gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, törene; Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir BEROVA, Sağlık Bakanı Faiz SUCUOĞLU, Yakın Doğu Üniversitesi mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Suat GÜNSEL, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU ve Prof. Dr. Tamer ŞANIDAĞ, Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve mezun öğrenci aileleri ile konuklar katıldı.

Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu koronun konseri büyük beğeni topladı.

Ardından törende açılış konuşmasını yapan Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU, mezun öğrencilere olan güvenini vurgularken Atatürk Eğitim Fakültesinin KKTC’de en iyi, Türkiye bağlamında ise en iyi Eğitim Fakülteleri arasında olduğuna vurgu yapıp, tüm bu başarıların ardında Atatürk Eğitim Fakültesini sürekli olarak destekleyen başta kurucu rektör Dr. Suat GÜNSEL’e, mütevelli heyeti başkanı Doç. Dr. İrfan Suat GÜNSEL’e, rektör ve rektör yardımcılarına teşekkür ederek mezun öğrencileri ve mezun öğrencilerin ailelerini tebrik etti

Rektör Vekili Prof. Dr. Fahreddin SADIKOĞLU, Atatürk Eğitim Fakültesinin başarılarına değinerek, özellikle bilimsel yayınlar açısından Atatürk Eğitim Fakültesi’nin fakülteler arasında sivrildiğini, bunun ise öğrencilerimize üst düzeyde olumlu etkisinin olduğunu ifade ederken, Sadıkoğlu ayrıca Eğitim Fakültesi'nin ne denli adil bir yönetime sahip olduğuna da vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı Faiz SUCUOĞLU Yakın Doğu Üniversitesinin adamıza bilim, sağlık, sanat ve kültürel katkılarına vurgu yaparak, 1988 yılından bu yana Yakın Doğu Üniversitesinin göstermiş olduğu hayranlık yaratan gelişimine tanık olduğunu ifade etti.

Son olarak Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova yaptığı konuşmasında Eğitim Bakanlığı, YÖDAK ve KKTC’ de bulunan üniversitelerarası ilişkilerin üst düzeye ulaşması ve Yakın Doğu üniversitesi gibi güzide üniversitelerin gelişimine katkı yapacak ve önünü açacak tüm düzenlemeleri yapmaya hazır olduklarını ifade ederken üniversitelerin Kuzey Kıbrıs’a katkılarına vurgu yaptı.

Atatürk Eğitim Fakültesinden Görkemli Mezuniyet Töreni

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Bu yıl ilki gerçekleşen bir uygulama olan, başarılı öğrencilerin madalya ile onurlandırılması da tören sürecinde yerini aldı. Buna göre fakülte başarı sıralamasında ilk üç sırayı alan öğrencilere ve bölümlerinde birinci olan öğrencilere madalyaları Yakın Doğu Üniversitesi adına mütevelli heyeti başkanı Doç. Dr. İrfan Suat GÜNSEL tarafından takıldı.

Diplomaların dağıtımının ardından tören, mezun öğrencilerin hep birlikte kep atması ile devam etti. Son olarak mezun öğrenciler onuruna havai fişek gösterileri gerçekleştirildi.

Haberin Videosu