ABD’li Girişimcilik Dergisi Insights Success, GÜNSEL’i “UmutVeren 10 Elektrikli Araç Çözüm Sağlayıcısı” Arasında Gösterdi
Eklenme Tarihi: 08 Ocak 2022, 17:50
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 11:09


ABD’de yayın yapan girişimcilikdergisi Insights Success, elektrikli otomobillerle ilgili hazırladığı özelsayısında KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL’e geniş yer verdi.

ABD’de yayın yapan Insights Success, “The 10 Most Promising EV SolutionProviders of 2021 – 2021’in En Umut Veren 10 Elektrikli Araç Çözüm Sağlayıcısı”başlığı ile yayımladığı özel sayısında, KKTC’nin yerli ve milli elektrikliotomobil markası GÜNSEL’e de yer verdi. Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli HeyetiBaşkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel’le röportajyapan dergi, GÜNSEL’in hikayesini, “Güneş enerjisi kullanarak sıfır karbonemisyonlu elektrikli otomobil üretmek” başlığı ile okuyucularına duyurdu. GÜNSEL’inplanladığı güneş enerjisi santrali projesine yer veren dergi, Kuzey Kıbrıs’ınAkdeniz’in merkezinde yer aldığını hatırlatarak, neredeyse bütün yıl güneş alanadada, GÜNSEL’in üretim tesislerinin çatısına güneş panelleri kurarak kendielektriğini üretme çalışmalarına devam ettiğini vurguladı.

Dergi ayrıca yayınladığı haberde, GÜNSEL’in kendisini sadece birelektrikli otomobil üreticisi olarak değil, aynı zamanda yeni teknolojileredayalı bir enerji, teknoloji ve hizmet sağlayıcısı olarak konumladığınıvurgulayarak, “GÜNSEL’in amacı sadece otomobil üretip satmak değil, aynızamanda ulaşım hizmeti sağlayıcısı olarak da hizmet vermek. Otonom araçteknolojilerinin yaygınlaşması ile bu hedefini çok daha görünür bir şekilde önplana çıkaracaktır” yorumu ile GÜNSEL’in uzun vadeli planlarına değindi.

Insights Success, GÜNSEL’in hikayesine geniş yer ayırdığı habere, websitesinde yer verdi.

https://www.insightssuccess.com/gunsel-electric-vehicles-manufacturing-electric-cars-using-solar-energy-with-zero-carbon-emission/