Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerimizin Dikkat Etmesi Gereken Öneriler
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017, 11:51
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 13:31
  1. Ders kağıt ücretini yatırmayan, kayıt sürecini tamamlamayan öğrenciler derse giremeyecektir.
  2. Yüksek lisans ve doktora sürecine ilişkin ilgili formların Anabilim Dalı Başkanlığına danışarak takip edilmesi gerekmektedir.
  3. Enstitü Yönetim Kurulu tarafından onaylanacak ve imzalanacak formların Enstitü Müdürlüğüne Pazartesi ve Çarşamba günleri teslim edilmesi, formların da yeniden bir hafta sonra aynı günlerde geri alınması önemle rica olunur.
  4. Yüksek lisans ve doktora tezlerini teslim eden öğrenciler tezle ilgili ilk görüş onayını 10 gün sonra, düzenleme gerektiği durumda tekrar teslim edilecek tezin onayını da 1 hafta (7 gün) sonra Yönetim Kurulu onayına bağlı alabilecektir. Tez teslimleri de, Pazartesi günü yapılması konusunda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.
  5. Tez, tez önerisi ve proje hazırlama sürecinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü web sayfasında yer alan Tez Yazım Kılavuzunun takip edilmesi ve danışman öğretim üyesine ilgili soruların yöneltilmesi gerekmektedir.
  6. Yüksek Lisans ve Doktora tez savunmalarının web sitesinde belirtilen mezuniyet tarihinden önce yapılması konusunda hasasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.

Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü