Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu Başladı
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2016, 09:16
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:29
Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu Başladı

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından bu yıl 11. si düzenlenen Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu 20 Haziran 2016 Pazartesi günü faaliyetlerine başladı. Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu kendi branşlarında uzman eğitmenlerle hafta içi saat 09:00-15:30 saatleri arasında devam edecektir. 20 Haziran – 27 Temmuz 2016 tarihleri arasında düzenlenen Yakın Doğu Üniversitesi Yetenek Avcıları tam gün yaz okulunda geziler ( piknik, bowling, aqua-park, deniz vb.) sinema gösterileri, futbol, basketbol, step-areobik, tenis, yüzme, masa tenisi, cimnastik, dans gibi sportif aktivitelerin yanısıra fotoğrafçılık, satranç, karaoke, resim, ingilizce, oyuncak ve el işi , deney yapımı, macera saati, kurabiye yapımı ve zeka oyunları, uçurtma şenliği gibi zihinsel aktivitelerinde içinde bulunduğu dopdolu bir yaz okulu olacaktır.

Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu Başladı

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan ATAMTÜRK “Amacımız çocukların bilinçli ve neşeli zaman geçirmesidir. Cumartesi ve Pazar günleri hariç haftada 5 gün gerçekleştirilecek yaz okulunda temel amaçlarının çocukların bilişsel, duyuşsal aynı zamanda sosyal ve psikomotor becerilerini geliştirmektir. ATAMTÜRK deneyimli eğitmen ve öğretim görevlilerinden oluşan kadronun görev alacağı Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu programında sportif etkinliklere ağırlık verilmiştir. Ancak sportif etkinliklerin dışındaki programda İngilizce, bilgisayar, satranç, fotoğrafçılık, satranç, karaoke, resim, ingilizce, oyuncak ve el işi, deney yapımı, macera saati, kurabiye yapımı ve zeka oyunları, uçurtma şenliği gibi zihinsel aktiviteleri ile takım oyunları ve yarışmaların yapılacağı açık hava etkinlikleri de bulunuyor.

Yetenek Avcıları Tam Gün Yaz Okulu Başladı

ATAMTÜRK sözlerinin sonunda, Spor aktivitelerinde başarılı olan öğrencilerin Yakın Doğu Spor Kulübü bünyesinde bulunan takımlar için oluşturulacak aday kadro çalışmalarına alınacağını ve yaz okulu sonrası yapılacak olan kulüp çalışmalarına ( basketbol, yüzme, tenis vb. ) katılma imkanı elde edebileceklerini söyledi.”