Yeşilçamın Efsane İsmi Hülya Koçyiğit Yakın Doğu Üniversitesi’ndeydi
Eklenme Tarihi: 09 Kasım 2016, 10:50
Son Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 15:48


Yeşilçam’ın efsane ismi Hülya KOÇYİĞİT Yunus Emre Enstitüsünün düzenlediği “Türk Sineması Günleri” etkinliği kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi’nde sevenleriyle bir araya geldi. Etkinlik kapsamında Hülya KOÇYİĞİT’in ödüllü filmlerinden “Susuz Yaz”, “Derman” ve “Kurbağalar” filmleri YDÜ İletişim Fakültesi’nde gösterime sunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, YDÜ Büyük Kütüphane’de başlayan söyleşide Hülya KOÇYİĞİT kendisini sabırsızlıkla bekleyen sevenleri ile bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen, moderatörlüğünü Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP'ın yaptığı söyleşide katılımcılar Hülya KOÇYİĞİT’e Türk sineması ile ilgili sorular yönelttiler. Yöneltilen sorulara içtenlikle cevap veren Hülya KOÇYİĞİT, Türk Sineması ve yaşamından anıları hayranlarıyla paylaştı.

Bir hayranının sorusu üzerine; “mültecileri konu edinen yeni bir sinema filmi üzerinde çalıştığını” da söyleyen Hülya KOÇYİĞİT "mülteci konusunun dünyanın şu andaki en önemli sorunlarından biri olduğunu” söyledi.

Etkinlik sonunda söz alan Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Hüseyin Şahin, Hülya KOÇYİĞİT’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “KOÇYİĞİT’in filmlerinin yaşamdan kesitler sunduğunu, bizzat kendi çevresindeki gözlemleriyle bunu tecrübe ettiğini” belirterek Türk sinemasının bu bağlamdaki önemine vurgu yaptı.

Hayranlarının fotoğraf çekme isteklerini de geri çevirmeyen KOÇYİĞİT'e Yakın Doğu Üniversitesi Sinema Kulübü öğrencileri de çiçek takdim etti.