Yenilikçi, Verimli ve Zarif GÜNSEL Meleklerin Beğenisini Topladı
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2017, 19:28
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 15:38

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk yerli elektirikli otomobili olacak olan GÜNSEL marka otomobil Yakın Doğu Melekleri karşısında görücüye çıktı.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, Yakın Doğu Üniversitesi Ar-Ge ekipleri, İnovasyon Merkezi ve Otomotiv Mühendisliği ekipleri tarafından geliştirilen GÜNSEL’i ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kamp için Kıbrıs’a gelen takımın, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Binasında sergilenen GÜNSEL’i ziyaret ettiği belirtildi.

Takım oyuncuları özellikle sportif modeli ve rengine hayran kaldıkları araç hakkında İletişim Sorumlusu Yalvaç AKGÜN’den bilgiler aldı. Yalvaç AKGÜN, meleklere aracın oluşum hikayesi, özellikleri hakkında bilgiler aktardı.

Günsel otomobilin doğuş hikayesinden etkilenen ve hikayeyi duygusal bulan Yakın Doğu Üniversitesi’nin yıldız oyuncuları, araçta kullanılan logonun da oldukça anlamlı olduğunu ifade etti. Aracın ne zaman yollarda olacağını soran oyuncular, böyle bir başarıdan dolayı Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat GÜNSEL ile Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan GÜNSEL ve ekibini tebrik etti.

Bahar ÇAĞLAR: “Bu Kadar Etkileyici Bir Tasarımla Karşılaşacağımı Düşünmemiştim...”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Bahar ÇAĞLAR da, GÜNSEL ilgili görüşlerini paylaştı. Kaptan ÇAĞLAR, “Bu kadar başarılı ve göz alıcı bir çalışma beklemiyordum açıkçası. Spor model olarak tasarlanın aracın renk tercihinin isabetli olduğunu düşünüyorum. İddialı ve göz alıcı bir renk tercihi yapılmış. Ben hız tutkunu bir insanım. Kırmızı, bordo tonları da tutkunun rengi dolaysıyla hayran kaldım diyebilirim. Dokunaklı bir hikayesi var aracın, uzun yıllar emekler harcanmış böyle bir projenin hayata geçirilmesi ülke adına guru verici bir başarı. Takım arkadaşlarım da ziyaret öncesi bu kadar başarılı ve etkileyici bir tasarımla karşılaşacaklarını düşünmemişti. Beklentimizin üzerinde bir emek çalışması ile karşılaştık. Tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.