Yenicami Spor Kulübü Oyuncuları Sporcu Sağlık Performans Merkezi’nde Testlere Katıldı
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 11:00
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:37
Yenicami Spor Kulübü Oyuncuları Sporcu Sağlık Performans Merkezi’nde Testlere Katıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde Yer Alan, Müsabık Sporcu ve Egzersiz Yapan Bireylerde Antrenman Etkinliğinin ve Performans Testlerinin Yapılacağı Yakın Doğu Üniversitesi Sporcu Sağlık Performans Merkezi, İlk Olarak Yenicami Spor Kulübü Futbolcularının Sezon Öncesi Performans Ölçümlerinin Yapılması ile Hayata Geçti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Yenicami Spor Klübü sporcularına ilk etapta vital parametreler ile vücut ağırlığı, boy, vücut yağ yüzdesi, pençe kuvveti, esneklik, anaerobik güç testi, maksimum oksijen tüketimi ölçümü, dikey sıçrama ve aerobik mekik koşusu testi uygulandığı belirtildi. Takım performansı ve bireysel performansların takibi amacıyla sezon içinde tekrar ölçümlerin yapılması hedefleniyor.

Testler Laboratuvar ve Sahada Olmak Üzere 2 Bölümde Gerçekleştiriliyor

Laboratuvar testleri ve saha testleri olmak üzere iki bölümde gerçekleştirilen testlerde sporcuların güç ve dayanıklılığını, solunumlarını ve vücut postür analizlerini ölçümleyen testler yapıldı. Yenicami Spor Kulübü ile sezon sonuna kadar testlerin belirlenen sürelerde 6 kez tekrarlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Yenicami Spor Kulübü Oyuncuları Sporcu Sağlık Performans Merkezi’nde Testlere Katıldı

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine, Spor Camiasına Verdiği Katkılardan Dolayı Teşekkür Ederiz

Yapılan performans ölçümleri sırasında açıklama yapan Yenicami Spor Kulübü Teknik Direktörü Sedat DEVECİOĞLU, antrenman programlarının performans ölçümü yapılmadan düzenlenmesinin sağlıklı olmadığını ve programların bundan böyle sezon içerisinde 6 kez yapılacak olan performans testlerinin sonucunda düzenleneceğini belirterek, spor camiasına sağladığı bu avantaj için Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne teşekkür ederek, hedefe doğru en bilimsel şekilde yürümeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yenicami Spor Kulübü oyuncularından Adil UÇAR da, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin sunduğu imkanlarla testlerden sonra ne seviyeye geldiklerini göreceklerini söyleyerek, bu anlamda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne teşekkürlerini sundu.

Yenicami Spor Kulübü Oyuncuları Sporcu Sağlık Performans Merkezi’nde Testlere Katıldı

İki Yıldır Sürdürülen Yoğun Çalışmalar Sonuç Verdi

Doç. Dr. Cevdet TINAZCI, büyük bir heyecan içinde olduklarını ve 2 yıldır sürdürülen çalışmaların sonucunda açılan Sporcu Sağlık Performans Merkezi’nin, spor bilimlerine ve ülke sporuna katkı sağlayacağını umduklarını belirtti.

Doç. Dr. H. Ulaş YAVUZ da yapılan testlerin performans ölçümlerinde ve geliştirilmesindeki önemini vurgulayarak, dünyanın önemli merkezlerinde kullanılan cihazların Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi bünyesinde sayılarının artırılarak kullanılmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Haberin Videosu