Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2016, 17:40
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:07

-Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükselsmesinde önemli rol oynayan Yelena Leuchanka, tekrar Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda!

-Yakın Doğu Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın İkinci Lig’den Süper Lig’e yükselmesinde büyük rolü olan başarılı pivot Yelena Leuchanka ile anlaştı.

-Yelena Leuchanka Tekrar Yakın Doğu Üniversitesi’nde…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Yelena Leuchanka ile anlaştı. Kadın basketbolunun en önemli pivotları arasında yer alan Yelena Leuchanka aynı zamanda pota altını domine etmesi ile de ön plana çıkıyor.

2015-2016 sezonunda Guangdong (Çin) takımına transfer olan Yelena Leuchanka, takımda 20,6 sayı, 13 ribaund ve 3,1 asist oratalaması ile oynamıştır.

YDÜ Kadın Basketbol Takımı’nın Süper Lig’e Yükselmesinde Büyük Katkısı Olmuştu…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nda oynadığı 8 maçta ortalama 36,5 dakika sahada mücadele veren Yelena Leuchanka, 22,8 sayı, 18,5 ribaund ve 3,4 asist ortalaması ile Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın İkinci Lig Elemlerin’nde Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükselmesinde çok önemli bir rol oynamıştı.

2014 Dünya Kupası’nda FIBA Tarafından MVP Ödülüne Aday Gösterilmişti…

2010 Dünya kupasında Beyaz Rusya ile dünya dördüncüsü olan Yelena Leachanka, bu turnuvada 15 sayı, 8.8 ribaund ile oynadı. 2014 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen ve turnuvanın en iyi pivotu olarak seçildiği Dünya Kadınlar Basketbol Turnuvasında ise 14 sayı, 13 ribaund ve 4.8 asist ortalamaları ile oynayan Yelena Leuchanka FIBA tarafından 2014 Dünya Kupası En Değerli Oyuncu ödülüne de aday gösterilmişti. Türkiye’de gerçekleştirilen son Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nda ise turnuvanın en iyi pivotu seçilmişti.

Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk: “Yelena’nın Tekrar Takımımıza Katılımıyla Daha Da Güçlendik”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Atamtürk, Yelena’nın takıma tekrar katılmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. “Geçen sezonda Süper Lig hedefimize ulaşmamızı sağlayan Yelena Leuchanka’nın bu sezonda takımımızın Süper Lig mücadelesinde başarılar kazanmasını sağlayacağını düşünüyoruz. Yelena ile daha da güçlendik” dedi.