YDÜ’nde İş ve Sosyal Yaşamda “Etkili İletişim” Semineri Düzenlendi
Eklenme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 15:49
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:38
YDÜ’nde İş ve Sosyal Yaşamda “Etkili İletişim” Semineri Düzenlendi

Yakın Doğu Üniversitesi personeline yönelik olarak düzenlenen hizmetiçi eğitim programları devam ediyor. Sorunları çözmede, gereksinimlerin karşılanmasında, kendimizi doğru ifade edebilmek için etkili iletişime ihtiyaç duyulmaktadır. Bunları yapabilmek anlaşılmak ve anlayabilmek için etkili iletişim önemli yer tutar.

İş yaşamında olduğu gibi günlük işlerde de herşey nasıl iletişim kurulduğu ile bağlantılıdır. Eğitimde olduğu gibi personelin de gelişimine önem veren Yakın Doğu Üniversitesi, personelin gelişimine yönelik olarak “Etkili İletişim” eğitimi gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Hasta Danışman ve Sorumluları ile Hemşirelere yönelik düzenlenen eğitimde, hem iş yaşamında hem de günlük ilişkilerde doğru, etkili ve sağlıklı bir iletişim kurmanın yolları anlatıldı.

YDÜ’nde İş ve Sosyal Yaşamda “Etkili İletişim” Semineri Düzenlendi

Doğru İletişim Kurmanın Temelleri Anlatıldı…

Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet GÜNEYLİ, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim ÖZEJDER ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ufuk ÇELİK tarafından verilen eğitimde, iş yerlerinde uyumun sağlanması ve sistemin etkili işleyebilmesinde iletişimin büyük önemi olduğuna değinilerek, etkili iletişim yöntemleri hakkında bilgi verildi.

Düzenlenen eğitimde, eğitime katılan personele, etkili ve sağlıklı bir iletişim kurabilmek için iletişimle ilgili hakim olunması gereken tüm davranış biçimlerinin anlatmasının yanı sıra, iletişimin temelleri, empati yapabilme, beden dilini doğru kullanma, zor insanlarla iletişim gibi konularda temel yöntemin kavranmasını sağlayıcı bilgiler aktarıldı.

Personel Gelişimine Katkı…

Düzenlenen eğitimle, eğitime katılan Yakın Doğu Hastanesi personeli, iş ve sosyal yaşamda karşılaşılan iletişim kaynaklı problemlerin çözümünü kolaylaştırmanın, iletişim engellerini ortadan kaldırmanın, kişisel ve kurumsal başarının gelişimine katkı sağlayacak bilgiler elde etti.