YDÜ’lü Atletlerde İki Altın Bir Bronz Madalya
Eklenme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 10:43
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:44

YDÜ Atletleri Hedefe Ulaştı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Denizli ALBAYRAK Spor Kompleksi'nde 8-11 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlediği Koçfest Spor Oyunları'nda mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi Atletleri iki altın, bir bronz madalya ile başarılarına bir yenisini daha ekledi.

KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 25-26 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Atletizm Yarışları'nda hem kadınlarda hemde erkeklerde birinci olan Yakın Doğu Üniversitesi; Denizli'de düzenlenen yarışlarda da iki kez birincilik, bir kez de üçüncülük kürsüsüne çıkma başarısını gösterdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Atletizm Erkek Takımı Sporcularından Oliwatosin Ayodoji OGEDENGBE 110 metre engelli'de 14.09'luk derecesi ile birinci olurken; 400 metre engelli yarışında üçüncü olarak yarışları bir altın bir bronz madalya ile tamamlamıştır. Disk atma branşında mücadele eden sporcumuz Yusuf YALÇINKAYA ise 53.92 metrelik atışı ile yarışları bir altın madalya ile tamamlamış ve birincilik kürsüsüne çıkmıştır.

YDÜ Atletizm Takımı Antrenörü Ferhat SAKALLI yarışların sonrasında yaptığı açıklamada "Disiplinli çalışmalarının karşılığını kürsüye çıkarak taçlandıran atletlerimizi öncelikle tebrik ederim. Atletizm her ne kadar ferdi mücadele edilen bir spor olarak görülse de iyi bir takım çalışması gerektirmektedir. Koçfest'te elde ettiğimiz iki altın ve bir bronz madalya doğru şekilde çalıştığımızın göstergesidir. Her zaman daha iyisini yapmak için çalışmalarımıza ayni disiplin ve özveri ile devam edeceğiz. Bize inanan ve burada yarışma imkanını sunan Başkanımız Sayın Yrd. Doç. Dr. Hakan ATAMTÜRK'e ve Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Doç. Dr. İrfan Suat GÜNSEL'e teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.