YDÜ’de Öğretmen Adaylarına “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” Masaya Yatırıldı
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2016, 14:40
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:29
Yakın Doğu Üniversitesi'nde Öğretmen Adaylarına “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” Masaya Yatırıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Öğretmenler Günü münasebetiyle “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” konulu panel düzenlendi. Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat TEZER’in panel başkanlığı yaptığı panele akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, gelecek nesillerin teminatı olan gençlerimizin ülkemize mükemmel bir şekilde kazandırılmasında, onlara eğitim vererek gelecek için en iyi şekilde hazırlanmasında en büyük pay öğretmenlerindir düşüncesiyle paneli gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi'nde Öğretmen Adaylarına “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” Masaya Yatırıldı.

Doç. Dr. Murat TEZER; "Her Başarılı Öğrencinin Arkasında Mutlaka Fedakar ve Başarılı Bir Öğretmen Vardır"

Doç. Dr. Murat TEZER, her başarılı öğrencinin arkasında mutlaka fedakar ve başarılı bir öğretmen olduğunu belirtti. Şu an görev yapmakta olan öğretmenlerimizin ve ilerde bu meşakkatli görevi üstlenecek öğretmen adaylarının Öğretmenler Gününü kutlayan TEZER, panelde, 21. Yüzyılda çağdaş öğretmen profili karakteristiklerinden bahsederek, nitelikli bir öğretmenin eğitim programlarını dersine adapte edebilen, iletişim gücü yüksek, yaşam boyu öğrenen, vizyon sahibi, lider, model, işbirlikçi ve risk alan öğretmenlerin daha başarılı olacağını söyledi.

Yakın Doğu Üniversitesi'nde Öğretmen Adaylarına “21. Yüzyılda Çağdaş Öğretmen Profili ve Gelecek” Masaya Yatırıldı.

Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU; "Öğretmenlik Mesleği Fedakarlık Gerektiren Bir Meslek Dalıdır"

Öğretmenler Gününe özel olarak düzenlenen panelin açılışında Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin UZUNBOYLU öğretmenlik mesleğinin fedakarlık gerektiren bir meslek dalı olduğunu ve mezun olacak öğretmen adaylarının bu sorumluluk bilinci içerisinde eğitim gördüklerini, ayrıca gelecek nesillerin kendilerine emanet olacağından bahsederek öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsetti.

Panelde sırasıyla konuşmacı olarak söz alan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr Fezile ÖZDAMLI “Dijital Çağda Öğretmen Yeterlilikleri”, Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zehra ALTINAY “Yeni Çağda İnsan ve Eğitim”, Eğitim programları ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çiğdem HÜRSEN “21. Yüzyılda Öğretmen Yeterlilikleri” ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Könül MEMMEDOVA “Okulda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” konularındaki görüşlerini literatürden örneklerle destekleyerek aktardılar.

Panel sonunda konuşmacılar tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutlarken, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Murat TEZER de panelistlere katkılarından dolayı teşekkür etti.