YDÜ’de İş İnsanları Sempozyumunun Konuğu Mehmet Çangar Oldu
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2015, 09:23
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:11

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen iş insanları sempozyumunun 3. konuğu Çangar Motors Ltd. direktörü Mehmet ÇANGAR oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sempozyumun  soru – cevap şeklinde gerçekleştiği belirtildi. İş adamı Mehmet ÇANGAR’ın öğrencilere yaptığı konuşmada, ileride iş hayatların da başarılı olabilmeleri için dürüstlük ve ahlak yolundan hiç bir zaman şaşmamaları gerektiğini söyledi.

Mehmet ÇANGAR’a yöneltilen “bizde dürüstlük, ahlak var ama paramız yok” sorusuna  ÇANGAR samimi öğrencinin sorusuna samimi bir şekilde cevap vererek her şeyden önce sabırla o günlerin geleceğini beklememiz gerektiğini belirtti.

iş hayatında şansın çok önemli bir faktör olduğunu belirten Çangar, buna yaşadığı bir olayı örnek vererek,  ilk ithalat tecrübesini öğrencilerle paylaştı.

İlk dönüm noktasının İngiltere de katıldığı bir fuar olduğunu anlatan Çangar, fuarda o dönemlerde Kıbrıs da moda olan hasır çantalardan alacağını ve gördüğü ilk firma ile anlaşma yaparak çantaları almaya karar verdiğini, daha sonra ödemeyi yapmak için firmaya geri gittiğinde birazda şansının yardımıyla bindiği asansörde ikinci kat yerine üçüncü kata basarak yanlış kata çıktığını ve tesadüfen başka bir firma ile karşılaşarak maddi açıdan daha uygunlarını ve daha güzellerini bularak ilk karlı anlaşmasını yapıp iş hayatına atıldığını anlattı.

Konuşmanın sonunda Doç. Dr. Mustafa MENEKAY 'dan plaketini alan Çangar son söz olarak  “Çangar sizi seviyor ve sizi sevmeye devam edecektir.” dedi.