YDÜ’de 14 Mart “Dünya Pi Günü” Kutlandı
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2016, 16:31
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:20

Yakın Doğu Üniversitesi, İlköğretim- Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği, Matematik Bölümleri ve Matematik Eğitimi Kulübü’nün her yıl birlikte düzenlediği Dünya Matematik ve Pİ günü kutlandı. Pİ günü etkinliği çerçevesinde Atatürk Eğitim Fakültesinde seminerler verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Atatürk Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Uzunboylu yaptığı açılış konuşmasında, Yakın Doğu Üniversitesi olarak yapılacak olan etkinlik ve seminerlerden oldukça mutluyuz dedi. Matematiğin her alanda kullanılıyor olmasından dolayı bu alanda her zaman yetişecek insan gücüne ihtiyaç olacağını belirtti. Atatürk Eğitim Fakültesi Dekan Yrd. Doç.Dr. Murat Tezer ise konuşmasında, hedeflerinin İlköğretim ve Ortaöğretim’ nitelikli matematik öğretmenleri yetiştirmek olduğunu, “Matematik Eğitimi” master programlarının YÖK tarafından onaylanarak evvelki yıl açıldığını ve her yıl öğrenci aldıklarını da söyleyen Tezer, daha sonra “21. Yüzyılda Matematik Öğretmeni - Matematiği Nasıl Öğretmeli” seminerini sundu.

Daha sonra, Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı,  Dr. Tahir Tavukçu “Matematik Eğitiminde Yeni Öğretim Teknolojileri”, Matematik Bölümü öğretim elemanları Uz. Hediye Sarıkaya – Uz. Bilgen Kaymakamzade “Fractal Geometri ve Uygulamaları”,İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğretim elemanı Uz. Şeyma Bozkurt “Matematik Öğretim programının Amaçları” ve Matematik Eğitimi Kulübü Başkanı Meltem Görmez“Geçmişten Günümüze Pİ Sayısı” adlı seminerlerini sunarlarken, düzenlenen etkinlik için Pİ sayısı şeklinde hazırlanan dev pasta büyük ilgi gördü.