YDÜ Voleybol Erkekler Ligine Katılıyor
Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 15:26
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:30

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık,Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Voleybol Şubesi; Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan ATAMTÜRK, Voleybol Şube Koordinatörü Sinem ERSOY, Antrenör Umar GÖKER ve takım oyuncularının katılımıyla 02 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 11:00'de RA25 Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği basın toplantısı ile 2017-2018 Sezonu'nda yeniden ligde yer alacağını açıkladı.

YDÜ Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr Hakan ATAMTÜRK açıklamasında "Yakın Doğu Üniversitesi olarak 2016-2017 sezonu'nda toplam 66 birincilik ile sezonu sonlandırdık. Voleybol Şubesi olarak da uzun çalışmalar sonucunda bu takım oluşmuştur. Geçtiğimiz yıl Devrim ve Kemal ile birlikte plaj voleybolunda atılan ilk adımın ardından bir yıl gecikmeli de olsa erkek takımımız ile yeniden lig heyecanını yaşayacağız. Voleybol kariyerinde başarılar elde etmiş sporcular ile kadromuzun omurgasını oluşturduk. Genç yetenekleri de deneyimli isimlerle harmanlama düşüncesine gittik ve 2017-2018 sezonu'nda hedefi şampiyonluk olarak belirleyeceğimiz bir takım ortaya çıktı. Temennim 2017-2018 Sezonu'nda hedefine emin adımlarla ilerleyen,başarı odaklı,güzel bir sezon geçirmek. Oyuncularımıza sakatlıklardan uzak ve başarı dolu bir sezon dilerim" ifarelerine yer verdi.

Antrenör Umar GÖKER ve Voleybol Erkek Takım Koordinatörü Sinem ERSOY yaptıkları açıklamada " Bu sezon genç dinamik bir takım oluşturduk. Katılacağımız tüm kupalarda iddialıyız. Büyüklerin gençlerle uyumlu olacağını düşünüyoruz. Yeni bir görev ve yeni bir heyecan ile bu yıl ligde mücadele edeceğiz. Kadromuzu oluşturan oyuncularımızın da Yakın Doğu Üniversitesi'ni tercih etmeleri bizi de mutlu etti. Hepimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. " ifadelerine yer verdi.

Yakın Doğu Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı Kaptanlığını İsmail KOVANCI, Yardımcılığını ise Kemal ŞAH Yapacak.

YDÜ Voleybol Erkek Takımı Kaptanı İsmail KOVANCI " Öncelikle takımın kurulmasında emeği olan Sn. Başkanımız Hakan ATAMTÜRK'e, Antrenörümüz Umar GÖKER'e ve Şube Sorumlumuz Sinem ERSOY'a teşekkür ederim. Takım kaptanı olmak benim için gerçekten onur verici. Hedefimiz çok çalışarak başarılı bir sezon geçirmek. Öncelikle takımda yer alacak olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Yakın Doğu Ailesine hayırlı olsun"

Yakın Doğu Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı'nda yer alacak olan oyuncular: İsmail KOVANCI, Kemal ŞAH, Devrim ALİBABA, Salih HEKİMOĞLU, Ertan FELLAHOĞLU, Uzay K. RIZA, Halil TANYIL, İbrahim ÇELİK, Yusuf AYGÜN, Boran A. YIKICI, Solomon ASHOM