YDÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nden 24 Kasım Etkinliği
Eklenme Tarihi: 26 Kasım 2015, 09:59
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:43

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü “Kıbrıs Türk çocuk esirgeme Kurumu Etkinlik Merkezi”nde kutladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü öğrencileri “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Etkinlik Merkezinde de kutladı. Program, sorumlu öğretmen Süreyya Özkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Özkan, öğretmenin değerinin sadece 24 Kasım tarihinde değil, her gün bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Program, öğrencilerin şiirlerini okumalarıyla devam etti. Etkinlik şiirlerden sonra Egemen Ergin, Emre Handere, Buse Gürkan ve Mehmet Arslan’ın hazırlamış olduğu video gösterileriyle devam etti.

İlgiyle izlenen programda TRT’nin 24 Kasım konulu çalışmasından bir kesit sunuldu. Daha sonra yine TRT’nin “Kuklagiller” animasyonu; Türk Tarih Kurumunun hazırladığı Melikşah ile veziri ve hocası Nizamülmülk’ün anlatıldığı bir belgeselle süren program, kum sanatı gösterimi ile sona erdi.

Öğrenciler ve öğretmenler video gösterilerini beğeniyle izledi. Program hem kurum öğretmenleri hem de öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.