YDÜ Türkçe Öğretmenliği Bölümü “Namık Kemal Sizden Ses Bekliyor” Adlı Şiir Yarışması Düzenliyor
Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2016, 16:20
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:23

Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 14-16 Nisan 2016 tarihlerinde yapacağı “Uluslararası Türkçe Günleri” programı kapsamında “NAMIK KEMAL SİZDEN SES BEKLİYOR” adlı bir şiir yarışması düzenliyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Bu yarışmanın amacı; Kıbrıs için özel bir yere sahip olan Namık Kemal’in yazılan şiirler aracılığıyla üniversite gençliği tarafından daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamaktır. Yarışmaya katılacak öğrencilerden Namık Kemal’in hayatında önemli bir rol oynayan vatan, hürriyet vb. kavramlara ilişkin şiirler yazmaları beklenmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde öğrenim gören tüm öğrencilerin yarışmaya katılarak bu heyecanı yaşamaları arzulanmaktadır.

Yazılan şiirler en son 7 Nisan 2016 Perşembe günü elden teslim edilecektir.

Yarışmayla ilgili şartnamenin turkce.neu.edu.tr adresinden alınması mümkündür.

Prof. Dr. Murat Özbay, Prof. Dr. Ali Erol, Yrd. Doç. Dr. Ömer Yaraşır, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yeniasır, Yrd. Doç. Dr. Burak Gökbulut ve Uzm. Selma Korkmaz’ın jüri üyeliklerini yapacakları yarışmada başarılı olanlar, 14 Nisan 2016 tarihinde turkce.neu.edu.tr adresinde açıklanıp, 15 Nisan 2016 Cuma günü yapılacak olan  “Uluslararası Türkçe Günleri” son oturumunun ardından törenle ödüllerini alacaklardır.

Haberin Videosu