YDÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezunları Diplomalarını Aldı
Date Added: 14 Haziran 2016, 14:31
Last Updated Date:27 Kasım 2020, 11:59
Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezunları Diplomalarını Aldı

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Keman dinletisi ile devam eden törende, ilk olarak yüksekokul birincisi Anastasia DIMCHEVA mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

Anastasia Yakın Doğu üniversitesinden mezun olmaktan gurur duyduğunu belirtirken, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu hocalarına herzaman yanlarında oldukları için teşekkür etti.

Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokul ile Turizm Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tülen SANER ise yaptığı konuşmada, öğrencilere hak ettikleri eğitimi sağlayabilmek için bir ekip ruhuyla çaba sarf ettiklerini, YDÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksek Okulunun hedefinin öğrencilerine her zaman en iyi, en kaliteli ve günün koşullarına uygun eğitimi vermek olduğunu, ve öğrencileri gerekli bilgi ve beceri ile donatıp, dışarda var olan rekabetçi iş ortamında, hep ön sıralara oturmalarını sağladıklarını belirtti.

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Mezunları Diplomalarını Aldı

Doç. Dr. SANER, Ailelere de seslenerek, velilerin de başarının sevincini, heyecanını ve gururunu hep birarada yaşadıklarını ve diplomalarda öğrencilerin olduğu kadar onlarında hakları olduğuna inandığını ve eğitim hayatları boyunca çocuklarına maddi manevi destek olan velileri kutladı.

Son olarak konuşmalarını yapan Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, turizm sektörünün dünya çapında önde gelen sektörlerden biri olduğunu ve öğrencilere bu sektörde kariyerlerini geliştirirken YDÜ Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulunda almış oldukları eğitimin ne kadar değerli ve ayrıcaklı olduğunu anlayacaklarını belirtti. Aynı zamanda Prof. Dr. Şenol BEKTAŞ, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu’nda gastronomi ve mutfak sanatları eğitimine başlayacağının müjdesini vererek, 2016-2017 Güz döneminde öğrenci kayıtlarının yapılabileceğini vurguladı.

Tören daha sonra öğrencilere sürpriz olarak hazırlanan slayt gösterisi ile devam etti, ardından diplomaların verildiği tören, kep atma merasimi ile son buldu.

Haberin Videosu