YDÜ Tenis Bayan Takımı Antalya Öncesi Moral Depoladı
Date Added: 14 Mart 2016, 11:23
Last Updated Date:30 Kasım 2020, 16:09

Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu tarafından organize edilen 2016 Tenis Büyük Bayanlar Ligi'nde mücadele eden Yakın Doğu Üniversitesi ligin ikinci haftasında karşılaştığı Gönyeli Tenis Kulübünü mağlup ederek Antalya'da katılacağı Üniversiteler 1. Ligi öncesinde moral depoladı.

13 Mart 2016 Pazar günü Gönyeli Tenis Kulübü Kortları'nda Yakın Doğu Üniversitesi ile Gönyeli Tenis Kulübü karşı karşıya geldi. Çekişmeli ve seyir zevki yüksek olan karşılaşmaların sonunda gülen taraf Yakın Doğu oldu. Tekler karşılaşmalarında oyuncumuz Tuğçe Gemici rakibi Nergis Menemenci'yi 6-2/6-1'lik set skorları ile 2-0 mağlup etti. Günün ikinci tek maçında oyuncumuz Suzan Pakan, Şengül Tilki ile karşılaştı. Karşılaşmayı 5-7/6-4/1-6lik set skorları ile 2-1 rakibimiz kazandı ve takım skorları 1-1 eşitlendi. Galibi belirleyecek çiftler maçında takımımız adına Tuğçe Gemici ve Suzan Pakan mücadele etti. Gemici ve Pakan ilk seti rakipleri Şengül Tilki ve Tutku Aksoy karşısında 4-6 geride tamamladı. İkinci seti 6-4 kazanan oyuncularımız maçı süper tiebreak setine taşıdı. Oynanan super tiebreak'i 10-7'lik skor ile kazanarak maçı 2-1 kazandı. Kazanılan 1 tekler ve 1 çiftler maçının sonunda Yakın Doğu Üniversitesi rakibi Gönyeli Tenis Kulübünü 2-1 mağlup etti.

Yakın Doğu Üniversitesi ligde oynadığı grup maçlarının ikisini de kazanarak 2de 2 yaptı. Grup maçlarını lider olarak tamamlayan YDÜ 2 Nisan 2016 cumartesi günün Lefkoşa Şehir Kulübü Tenis Kortları'nda oynanacak olan yarı final müsabakalarında Doğu Akdeniz Üniversitesi ile karşılaşacaktır.

Yakın Doğu Üniversitesi Tenis Bayan Takımı ligde aldığı galibiyetler ile Antalya öncesinde moral depoladı. Kafile başkanlığını Pınar Denk Acar'ın yapacağı YDÜ Tenis Bayan Takımı antrenörleri Akay Çolak ve Sinem Ersoy ile birlikte oyuncular Tuğçe Gemici, Suzan Pakan, İpek Cengiz ve Vivien A. Iordache 17-20 Mart 2016 tarihlerinde oynanacak Üniversiteler Tenis 1. Ligi müsabakaları için 15 Mart 2016 Salı günü adadan ayrılacaktır.

Takımımızı KKTC Ligi'nde almış olduğu galibiyetlerden dolayı tebrik eder, Antalya'da başarılar dileriz.