YDÜ Sınıf Öğretmenliği Bölümünde Maaşlı ve Tam Burslu Öğrenim Görmeye Hak Kazanan Öğrencilerin İsimleri Açıklandı
Date Added: 06 Eylül 2016, 19:39
Last Updated Date:10 Aralık 2020, 10:57
YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Özel Yetenek Sınavı Başvuruları Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’ne bağlı Sınıf Öğretmenliği Bölümü için geçtiğimiz günlerde yapılan burs duyurusunun ardından gerçekleştirilen mülakatlarda başarı sağlayan 9 Sınıf Öğretmenliği adayının yeni eğitim-öğretim yılında burs almaya hak kazandığı duyuruldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ülkemizdeki özel okullardaki öğretmen açığını gidermek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti liselerinden mezun olan öğrencilerin yaptıkları başvurular sonucu yapılan değerlendirmelerde maaş ve tam burs almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri açıklandı. Yapılan mülakatlar sonucunda eğitim hayatları süresince tam burs almaya hak kazanan öğrencilere aylık 500 TL harçlık verilecek.

Geleceğin Sanatçılarını Belirleme Sınavı

Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR: “Ülkemizin İhtiyaçlarına, Ülkemizin İnsanına Yatırım Yaparak Cevap Sunmak Bir Yakın Doğu Geleneğidir”

Yakın Doğu Üniversitesi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi olarak hem topluma yatırım yapmayı hem de toplumun ihtiyaçlarına cevap sunmayı kendilerinin temel vazifelerinden saydıklarına değindi. Yrd. Doç. Dr. Yeter TABUR; “Ülkemizdeki özel okullardaki sınıf öğretmenliği açığını gidermek üzere geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız maaşlı ve tam burslu Sınıf Öğretmenliği duyurumuza çok sayıda başvuru geldi. Gelen tüm başvuruları büyük bir titizlikle inceledikten sonra, yaptığımız mülakatlar sonucunda 9 öğrencimize eğitim süresi boyunca tam burs verilmesine karar verildi. Tam burs kazanan öğrencilerimiz aynı zamanda 500 TL de aylık harçlık alacaklar. Genç nesillerin yetiştirilmesinde son derece önemli yere sahip olan Sınıf Öğretmenliği bölümünde, eğitim alacak öğrencilerimizin belirlenmesinde öğrencilerin eğitim başarılarının yanında öğrencilerin sosyal becerilerine (müzik, dans spor), diksiyon ve kültür fizikleri de değerlendirmelerimizde göz önünde bulunduruldu. Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde eğitim alacak olan öğrencilerimiz mezun olduktan sonra ülkemizdeki özel okullardaki öğretmen açığının giderilmesine önemli bir katkı sağlayacaklardır” dedi.

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin isimleri:

İsim-Soyad Mezun Olduğu Lise
Melisa Havalı Yakın Doğu Koleji
İdil Ergülalp Levent Koleji
Ezgi Sadun 20 Temmuz Fen Lisesi
Fatma Asya Sevgin 20 Temmuz Fen Lisesi
Sevim İnce Türk Maarif Koleji
Simge Tankurt Polatpaşa Lisesi
Zehra Bozak Bekirpaşa Lisesi
Ayça Kanara Atatürk Meslek Lisesi
Ceyhun Özalkın Türk Maarif Koleji