YDÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Medikal Güzellik Semineri’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 01 Aralık 2016, 13:32
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:18
YDÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Medikal Güzellik Semineri'nde Temsil Edildi

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü, Bölüm Koordinatörü Uz. Yeşim Üstün AKSOY tarafından İstanbul’da düzenlenen BDR (Beauty defect repair) Medikal Güzellik Konsepti adlı seminerde temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, Eğitim süresi boyunca BDR cihazı, (ileri teknloji yüksek derecede etkili dermasötiklerle sinerji içinde uyarıcı teknoloji), BDR dermasötik ürünleri ve BDR kabin ürünleri konusunda eğitim sunumu gerçekleştirildiği belirtildi.

Seminer’de BDR cihazı ile susuz kalmış – kuru - yenilenmeye ihtiyaç duyulan ciltler, güneşten yıpranmış - keçeleşmiş ciltler, hassas- bağışıklığı tehlikede olan ciltler, kirli- yağlı - akneli ciltler, yara izleri – kırışıklıklar- zayıf ve gevşemiş dokular ile birlikte yaşlanma’yı geçiktirici yönelik bakımların ameliyatsız tedavi yöntemleri üzerine bilgiler verildiği bildirildi.

AKSOY, bu seminere katılım amacının dünyadaki en son teknolojik medikal cilt bakım cihazlarını yakından tanıyıp, bu alanla ilgili yenilikleri takip ederek, en son ürün ve yöntemleri YDÜ İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü öğrencilerine aktarmak olduğunu belirtti.