YDÜ Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü Antalya’da Uluslararası Kongrede Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2016, 16:17
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:13

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü 16. Uluslararası Medikal Estetik ve Güzellik Kongresi ile 1. Uluslararası Makyaj ve Kalıcı Makyaj Kongresinde temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim Üstün AKSOY ve bölümün öğretim elemanlarından Nuray KİBRİT ile birlikte Antalya'da düzenlenen 16. Uluslararası Medikal Estetik ve Güzellik Kongresi ile 1. Uluslararası Makyaj ve Kalıcı Makyaj Kongresine katıldı.

Antalya'da düzenlenen kongre süresi boyunca toplam 30 konuda eğitim sunumu ve 11 sertifika sunumu programı gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından 22 profesyonelin konuşmacı olarak katıldığı kongrede uzman plastik cerrahları, beslenme ve onkoloji uzmanları, estetisyen ve makyaj sanatçıları tarafından ameliyatsız yüz germe teknolojisi: porselen yüz germe, islamik makyaj, 2017 makyaj trendleri, plastik ve efekt makyajı, saç simülasyonu, microblading ve kalıcı makyaj ile ilgili katılımcılara eğitimler verildi.

Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölüm Koordinatörü Yeşim Üstün AKSOY, bu kongreye katılım amacının dünyadaki yeni nesil güzellik teknolojilerini yakından tanıyıp, bu alanla ilgili yenilikleri öğrenip, en son ürün ve yöntemleri inceleyip bilgilerini tazelemek ve geliştirmek olduğunu ifade etti.