YDÜ Resim-İş Öğretmenliği Bölüm Öğrencileri “Zamana Dair” İsimli Resim Sergini Açtı
Eklenme Tarihi: 03 Aralık 2015, 10:19
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:39

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi, Resim-iş Öğretmenliği bölüm öğrencileri ‘’Zamana Dair’ isimli resim sergisini açtı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Resim İş Öğretmenliği bölümü ‘’ Zaman Dair ‘’ isimli resim sergisi açılışını geçtiğimiz akşam İsmet Vehit Güney sergi salonunda gerçekleştirdi.

Açılışını Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın yaptığı sergide, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Tarih öğretmenliği bölüm başkanı Prof.Dr. Ali Eftal Özkul, dekan yardımcısı Doç.Dr. Murat Tezer, Güzel Sanatlar Eğitimi bölüm başkanı Yrd.Doç.Dr.Ertem Nalbanoğlu ve Resim-İş öğrtemenliği bölüm başkan Uz.Fatos Miralay yer aldı.

Açılış konuşmasında Harmancı; sanat etkinlikleri çerçevesinde üniversitelerimizin girişmciliği ve bu yöndeki çalışmalarının Lefkoşaya kültürel anlamda büyük bir katkı sağladığını ifade etti.

YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi adına Prof.Dr. Ali Eftal Özkul ise fakültemizde sanat eğitimi bölümlerinin açılmasında büyük emeği olan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hüseyin Uzunboylu'ya teşekkürlerini belirtirken, sanat eğitiminin toplumumuza yapacağı katkılardan bahsederek sergide emeği geçen tüm öğrenci ve öğretim görevlilerine de teşekkür etti.

Sergi, 5 Aralık Cumartesi günü saat 13:00 a kadar İsmet Vehit Güney sergi salonunda izleyicilere açık kalacaktır.