YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölümü Belgeselleri Sim TV Ekranlarında
Eklenme Tarihi: 24 Ekim 2016, 12:23
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:19
YDÜ Radyo TV ve Sinema Bölümü Belgeselleri Sim TV Ekranlarında

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nden son on yılda mezun olan öğrencilerin ürettiği belgeseller KANAL SİM ekranlarında 2. Belgesel Kuşağı’nda gösterime girdi

KANAL SİM‘in hazırlamış olduğu 1. Belgesel Kuşağı ile başlayan işbirliği yeni bir seçki ile devam ediyor. YDÜ Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğrencilerinin mezuniyet projeleri olarak hazırladıkları Kıbrıs ile ilgili onlarca belgesel 2. Belgesel Film Kuşağı ile KANAL SİM ekranlarında izleyicisi ile buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan YDÜ Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP; mezunlarımızın büyük emek vererek hazırladıkları projeleri titiz bir arşiv taraması ile gün yüzüne çıkardıklarını ve seyircisi ile buluşturduklarını söyledi. Doç. Dr. Fevzi KASAP yaptığı açıklamada seçilen filmler arasında Kıbrıs Türk toplumu için önemli isimler sayılan kişiler ile ilgili hazırlanan birçok belgesel filmin bu proje kapsamında ekranlarda yer aldığını duyurdu. Bunlar arasında; Raif Denktaş Belgeseli, Üner Ulutuğ Belgeseli, Süleyman Uluçamgil Belgeseli ve Ahmet Becerikli Belgeseli’nin de yer aldığını belirtti.

Açıklamada, söz konusu belgesellerin danışmanlıklarını ise; YDÜ Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, Öğretim Üyesi Prof. Ünlen DEMİRALP, Füsun DAVULCU ve Halil DAVULCU tarafından gerçekleştirildi.

YDÜ Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, önümüzdeki günlerde ise bölüm öğrencileri tarafından hazırlanan ve birçok yarışmada üniversiteyi temsil eden ve ödüller kazanan kısa filmlerden oluşan “KISA FİLM” gösterimi ile öğrenci çalışmalarını ekranlara taşıyacaklarını da belirtti.

Haberin Videosu